Başkan Çağlayan’dan çevre gönüllüsü Ahmet Çaloğlu’na plaket

26
Başkan Çağlayan’dan çevre gönüllüsü Ahmet Çaloğlu’na plaket

Kırklareli Belediyesi’nin "Biz Kırklareli’ni Seviyoruz" çevre temizlik hareketi kapsamında, temiz ve çağdaş bir kent olma yolunda duyarlılık gösteren esnafımız Ahmet Çaloğlu dün Belediye Başkanı Cavit Çağlayan tarafından onurlandırıldı.

Çaloğlu’nun Karaumurbey Caddesi’ndeki dükkânına gelen Başkan Çağlayan, burada yaptığı konuşmasında, çevre gönüllüsü esnafımızın duyarlılığının çok az kişi tarafından gerçekleştirdiğini kaydetti ve şunları söyledi;

"Kendi evinin ve dükkânının önünü süpürmek, eskiden beri Türklükten ve Müslümanlıktan gelen en iyi özelliklerimizden biriydi. Maalesef şu an bunu sadece bazı Avrupa’daki vatandaşlar yapıyor. Hem kendi evlerini hem kendi dükkânlarının önlerini temizliyorlar.

Bizim en iyi özelliğimizi onlar almış, biz onların kötü özelliklerini almaya çalışıyoruz.

Ahmet ağabeyimiz ise sabahları temizliğe yalnızca kendi dükkanının önünden değil komşular da dahil olmak üzere yolun tamamını temizleyerek başlıyor.

Örneğin; Kapının önüne beş tane ufak kağıt koyarsak, o kaldırım pis bir kaldırım gibi gözükür. O beş tane kâğıdı almak sadece otuz saniye sürer. Esnaflardan rica ediyoruz. Farzedin ki belediye beceremiyor bu işi. Esnafın dükkânının önü hep pis mi kalacak? Insan faktörü öne çıksın istiyoruz. Yoksa bizim işçilerimiz var. Burada insan faktörü önemli. Bizde Ahmet ağbimizi örnek bir ağbimiz gördüğümüz için diğer esnafa ve diğer vatandaşlara örnek olması açısından kendisine bir ödül vermek istiyoruz." Bu konuşmanın ardından, 71 yıllık esnaf Çaloğlu şiltini, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın ellerinden aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here