Başkan Çağlayan şampiyonlara çeyrek altın hediye etti

16
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Malatya’da gerçekleştirilen Türkiye Halk Oyunları Gençler Şampiyonası’nda birinci olan Kırklareli Anadolu Lisesi Spor Kulübü yönetimini ve halkoyunları ekibini makamında kabul etti.
HABER MERKEZİ
Çağlayan, Halk Oyunları Türkiye Şampiyonu olan 32 kişilik öğrenci grubu ile 2 yöneticiye çeyrek altın hediye etti.
Kırklareli Anadolu Lisesi Spor Kulübü Halkoyunları ekibi 22 Eylül 2011 Perşembe günü Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti. Saat 14.00’da gerçekleşen ziyarete Kırklareli Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Akyüz, Spor Kulübü Başkanı Savaş Çekinmez, Halkoyunları Eğitmeni Kemal Gideroğlu ve şampiyon olan halkoyunları ekibi katıldı.
Ziyarette bir konuşma yapan Başkan Çağlayan öğrencilerin başarısından mutluluk duyduğunu belirterek; “Kırklareli Belediye Başkanı olarak ve Kırklareli vatandaşı olarak öğrencilerimizin elde ettiği başarı bizleri çok sevindirdi. Kendilerini tebrik ediyorum. Kendilerini çok sevdiğimizi de belirtmek istiyorum. İnşallah bundan sonrada başarıların devamı gelir.
Meclis kararımız gereği, kulüplerin Türkiye çapında derece almaları halinde sporculara başkanlık tarafından ödül verilebiliyor. Geçen şampiyonlukta birer çeyrek altın verilmiştik. Bu şampiyonluğun ödülü olarak kardeşlerimize birer çeyrek altın hediye edeceğiz.” dedi. 
*“ Kırklareli kültürünü en iyi şekilde temsil ettiler”
Lise Müdürü Mustafa Akyüz bir konuşma yaparak öğrencilerinin Kırklareli kültürünü en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek şunları söyledi;
“Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği yarışma olsun, Türkiye Halkoyunları Federasyonu’nun düzenlediği yarışma olsun. İkisi de gerçekten çok önemli yarışmalar, bizim Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu yarışmada aldığımız Türkiye birinciliği, Kırklareli’de halkoyunları bazında bir ilk, bununda böyle bir anlamı var. Bunun okulumuza nasip olması beni ayrıca keyiflendiriyor. Ben öğrencilerim ile gurur duydum. Sizlerin övgü dolu sözlerini hak ettiklerine inanıyorum. Kırklareli kültürünü en iyi şekilde temsil ettiler. Bunu sadece halkoyunu bazında yapmadılar. Gerek kişilik, gerek davranış olarak, Trakya insanının yapısını, davranışlarını insani yöndeki gelişmişliklerini Malatya’da da gösterdiklerine inanıyorum. Bundan sonrada ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerini biliyorum. Desteklerinizin de devam etmesini istiyoruz. Bu şampiyonlukta emeği olan insanlar çok, ama belediyemizin de katkıları çok büyük, biz gerek gruplarda gerek finallerin hepsine sizin sağladığınız maddi katkı ile gittik. Bu nedenle sizlere şükran borçluyuz. Tüm kalbimiz ile sizlere teşekkür ediyoruz.”
“Başarı ile başlangıç yapmak güzel bir duygu”
Kulüp Başkanı Savaş Çekinmez ziyarette bir konuşma yaparak kendilerine yapılan destekten ötürü Başkan Çağlayan’a teşekkürlerini ileterek şunları söyledi;
“Ben Nisan ayında kulüp başkanlığına başladım. Böyle güzel bir başarı ile başlangıç yapmak çok güzel bir duygu, öncelikle belediye başkanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Belediyemizin yaptığı maddi ve manevi destekler bizleri bir yerlere getirdi. Finaller gerçekten bizim için önemli ve ciddi bir konuydu. Finallerde bizlere destek veren belediyemize ve esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Antrenörümüz çok yetenekli, öğrencilerimiz çok yetenekli, bu birde sizlerin desteği ile birleşince güzel bir sonuca bizleri ulaştırdı. Desteğinizi bizden esirgemediğiniz ve esirgemeyeceğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.”
Gerçekleşen ziyaret Başkan Çağlayan’ın halkoyunları ekibine çeyrek altınları takdim etmesinin ardından öğrencilerin makamdan ayrılması ile sona erdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here