Başkan Çağlayan Karne Günü’nde açıkladı Kırklareli Barajı yanına Şehir Korusu seferberliği

10
*Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, “Bir Fidan Bir Yaşam”
başlıklı Sosyal Sorumluluk Projesi ile Kırklareli Barajı yanında bir
“Şehir Korusu” yapmayı hedeflediklerini belirtti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Ahmet Yener İlköğretim Okulu’nda 28 Ocak 2011 Cuma günü saat 10.00’da düzenlenen Karne Günü Programı’na katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Başkan Çağlayan ilk olarak ilköğretim birinci sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek onlara başarılar dileyip, soğuklarda elleri ve kulakları üşümesin diye öğrencilere eldiven ve kulaklık hediye etti. Öğrencilerin öğretmenlerine de Deri Çalışma Dosyası hediye eden Başkan Çağlayan kendilerini tebrik edip başarılar diledi.
Okuldaki ziyareti esnasında; Kırklareli Barajı yanında bir “Şehir Korusu” yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çağlayan konu hakkında açıkla yaptı ve şunları söyledi;
“Türkiye’nin böyle bir ağaçlandırma seferberliğine ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz. Kırklareli’de de buna ihtiyaç duyulduğunu gördük. Önümüzdeki 3 yıl bu faaliyetleri arttırarak devam etmeye, uygun koşullar ile ayrı birimler oluşturmayı düşünüyoruz.
Projemiz kapsamında Kırklareli Barajı tarafında şehir korusu oluşturmayı düşünüyoruz. Bazı hukuki sebepleri aştıktan sonra bu çalışmayı somut olarak gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunu en kolay çocuklar ile başlatmayı hedefledik. Genç beyinler buna alışırsa daha sonra başkalarına bu çalışmayı tavsiye edecektir ve böylece çalışma genişleyecektir.”
Karne Günü Programı’nda bir konuşma gerçekleştiren Kırklareli Ahmet Yener İlköğretim Okul Müdürü Selami Gündüz 2010-2011 Eğitim öğretim yılının birinci dönemini bitirdiklerini, öğrencilerin karnelerini aldıkları için oldukça heyecanlı olduklarını belirterek şunları söyledi;
“Siz öğrencilerimden yarıyıl tatili için isteğim olacak. Tatilde öncelikle dinleneceksiniz. Ama bunun yanında kitap okumanızı ve birinci dönem işlenilen konuların tekrarını yapmanızı, ailenize yardım etmenizi ve iyice dinlenmenizi istiyorum. 2. dönem dinlenmiş ve daha hazır olarak okula dönmenizi bekliyorum.”
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın bu yıl ilk olarak “Bir Fidan Bir Yaşam” isimli Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilköğretim okulları birinci sınıf öğrencilerine ilk karne hediyesi olarak evlerinin bahçelerinde yetiştirebilecekleri 1000 adet Meşe Fidanı dağıttıklarını belirten Okul Müdürü Gündüz, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın bu proje çerçevesinde fidan dağıtmak için kendi okullarını tercih etmelerinden ötürü ayrıca bir mutluluk duyduklarını belirterek kendisine teşekkürlerini sundu.
Okul Müdürü Gündüz, okul bahçelerinin ağaçlandırılması için Orman Bölge Müdürlüğü ve Çevre Orman Müdürlüğü ile iş birliği içinde yarıyıl tatilinde okul bahçelerine 80 Sedir ve 20 Mavi Servi fidanı olmak üzere toplam 100 Çam fidanı dikimi yapacağını, bahçe düzenlemesi konusunda Belediye Başkanı Çağlayan’dan, bir istekleri olacağını belirterek, Okul bahçesinin ön kısmında bulunan 50 metrelik alanın Belediye’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çimlendirilmesi ve çiçeklendirilmesini istediklerini söyledi. Son olarak Öğrencilere seslenen Okul Müdürü Gündüz; ikinci dönemin bu dönemden daha verimli geçmesi temennisinde bulunarak öğrencilere iyi tatiller diledi.
Başkan Çağlayan’da kısa bir konuşma yaparak şunları kaydetti;
“Karnelerinizi aldınız, karneleri iyi olanlar sevinsin ama karneleri kötü olanlar üzülmesin, tatilde zayıf olan derslerine çalışsın. Bu tatiller onun için yapılıyor. Ailelerde karnelerinde zayıf olan çocuklarına derslerinde başarılı olmaları için kendilerine destek vermelidir. İkinci yarıda herkesin notlarının iyi olacağını düşünüyorum. Biz bu yıl hediye olarak sizlere birer fidan vermeyi düşünüyoruz. Onları mümkünse kendi bahçenize yada komşunuzun bahçesine dikin. Kırklareli’nin daha yeşil olmasını, oksijeni bol bir şehir olmasını istediğimizden bu fidanları sizlere hediye ediyoruz. Sizleri kutluyorum ve başarılar diliyorum.”
Başkan Çağlayan konuşması sonrasında birinci sınıf öğrencilerine 44 adet meşe fidanı hediye etti. Program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çocukların dağılması ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here