Başkan Çağlayan, Büşra Ayça Kaya ile Lise günlerine döndü

21
Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi 10/C Sınıfı Yabancı Dil Öğrencisi Büşra Ayça Kaya 3 yıldır okulda görev yapan Seher Gökalp’in yaptığı çalışmalardan biri olan “Zenith” adlı İngilizce Dergisi’nin 3. Sayısı için Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ile onun lise yıllarıyla ilgili kısa bir röportaj yaptı.
HABER MERKEZİ
Samimi bir ortamda gerçekleştirilen röportajda Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan sorulan soruları içtenlikle cevapladı.
Büşra Ayça Kaya yapılan röportajla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Okulumuzdan mezun olan Belediye Başkanımız o zaman ki dönemlerden bahsetti ve bizi eskilere götürdü. Dergimiz de hem maddi hem de manevi değeri bulunan başkanımıza bu sayımızda yer vermek istedik. Okulumuzun geçmişiyle ilgili çok fazla kaynağa sahip olmasakta, mezun olan kişilerden duyduklarımızla ve bildiklerimizle, okulumuza yeni gelecek öğrenciler içinde kısaca bilgi vermeyi de amaçladık. 
1976 da okulumuzda öğretim gören Sayın Başkan, Fen Bölümü öğrencisiymiş, en sevdiği ders Fizikmiş ve o zaman korktukları birçok öğretmenleri de varmış. Hepimiz gibi eğlenceli lise hayatı yaşamış ve derslerinde de çok başarılıymış. Bölümünden dolayı Mühendis olmayı hedefleyen Başkan; döneminin sorunları ve yönlendirilme eksikliği nedeniyle tanıdığının tavsiyesi üzerine Avukatlığa yönelmiştir. Meslek hayatında ve siyasette başarılı olmuştur. Bizimle bu bilgileri paylaştığı ve 3 yıldan beri dergi çıkarmamıza verdiği destek ve emeklerinden dolayı kendisine minnettarız.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here