Başkan Çağlayan; “Bir araya gelirlerse kendileri ile anlaşma yoluna gidilir”

15

Kırklareli Belediye Meclisi’nin Mart ayı birleşimi 2 Mart Çarşamba günü
yapıldı. Mecliste, Kırklareli Eski Sanayi Sitesinin de bir talebi
görüşüldü. Bu talebin görüşülmesinin ardından Kırklareli Eski Sanayi
Sitesi’nin şehir içinde bulunduğu ve şehir içinde olmasının doğru
olmadığı dile getirildi. Belediye Başkanı Cavit Çağlayan konu ile ilgili
görüş ve düşüncelerini anlattı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda; Ekim ayı Belediye Meclisi’nden havale edilen konulara ait komisyon raporları görüşüldü. Bu konular dâhilinde Kırklareli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı’nın bir talebi görüşüldü. Kırklareli Küçük Sanayi Sitesi A Blok’un (982 ada 1 parsel) ön bahçe mesafesinin kapalı alan olarak şehir imar planına işletilmesi talebi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Başkan Çağlayan talebi verenlerin bu bölgede 12 metre istedikleri, zaten plan dâhilinde oraya 7 metre verildiğini, bunun da o bölgeye yeterli olacağını belirtti. Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.
Oylama sonrası söz alan Meclis Üyesi Sebahattin Uçar, Küçük Sanayi Sitesinin şehir merkezinde kaldığını, buranın kaldırılması ile Kırklareli’de büyük bir şehircilik mesafesi alınacağını savundu.
Başkan Çağlayan oradaki esnafın mülkiyet sahibi olduğunu, her dükkân sahibinin bir tapusu olduğunu söyledi. Sanayi esnafına bu konuda tavsiyelerde bulunduğu belirten Başkan Çağlayan, ‘İkna olur da bir araya gelirlerse kendileri ile anlaşma yoluna gidilir’ açıklamasında bulundu.
Kendisi de bir sanayi esnafı olan Meclis Üyesi Şenol Can, sanayi sitesinde 300’e yakın esnafın ekmek yediğini belirterek; “Esnafların hepsinde tapuları mevcut. Esnaflar uzun yıllardır buradan ekmek parası kazanıyor. Otogar’ın yakında olması sanayici esnafının avantajıdır. Kofçaz yolundaki sanayi sitesine kimse gelmiyor. Artık sanayi sitesinde kalfa yetişmiyor. Meslek yavaş yavaş servis sistemine yönelmeye başladı. Belli bir noktadan sonra servisçilik iyice yerleşince bu iş bitecek. Onun için biraz sabır etmek lazım.” şeklinde konuşarak sanayi sitesindeki esnafının içinde bulunduğu durumu meclis üyeleri ile paylaştı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here