Başkan Çağlayan Asker Eğlencesi’ne katıldı

14
Kırklareli merkez İlçe Pınar Mahallesi’nde vatani görevlerini yerine getirmek içi askere gidecek olan 91/4 tertip asker adayları için önceki akşam bir veda eğlencesi tertip edildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan eğlenceye katılarak asker adayları ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Çağlayan ile birlikte düzenlenen eğlenceye katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Belediye Meclis Üyesi Koray Çelikkanat ve Pınar Mahallesi Muhtarı Şaban Yurdakul, asker adayı olan Semih Yüksekoğlu, Erdi Barkoz ve Murat Yüksel ile Türk Bayrağı önünde birer hatıra fotoğrafı çektirdi.
Daha sonra Muhtar Yurdakul tarafından konuşma yapmak üzere mikrofona davet edilen Başkan Çağlayan, asker adayları için düzenlenen geceye katılmaktan ötürü mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları kaydetti;
“Sevgili Pınar Mahalleliler, mutlu bir gecede sizler ile birlikte olmaktan onur duyuyorum. Mahallenizden üç pırıl pırıl genç askere gidecek. İnşallah sağ salim gidip, sağ salim gelecekler. Kendilerinin askerlik görevlerini layığı ile yerine getireceklerinden eminiz. Hepsi güçlü kuvvetli asker adaylarımız. Bu güzel eğlenceye katılım sağlayarak gençlere destek olan siz Pınar Mahallesi halkını tebrik ediyorum. Çok güzel bir ortam oluşturulmuş, hepinizi kutluyorum. Askerlerimize güle güle gidin, güle güle gelin diyorum. Herkese iyi akşamlar diliyorum.”
Başkan Çağlayan konuşmasının ardından asker adaylarına yol harçlığı verdi ve asker adayları ile birlikte Trakya’nın yöresel oyunun olan Çiftetelli Oyun Havası eşliğinde kısa bir oyun oynadı. Vatandaşlar ile iç içe olan Başkan Çağlayan, mahallelinin büyük taktirini kazandı. Asker adaylarının aileleri Başkan Çağlayan’ın asker adayları için düzenlenen eğlenceye katılmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek kendisine teşekkür ettiler. 
* Muhtar’dan askerlere bilet jesti
Pınar Mahallesi Muhtarı Şaban Yurdakul, bir açıklama yaparak vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan kendi mahallesindeki 91/4 asker adayları için girişimde bulunarak Şampiyon Herksekli Turizm sahibi Metin Hersekli’den ücretsiz yolcu bileti sözü aldığını ifade etti. Muhtar Yurdakul, mahallesinde düzenlenen asker eğlencesine katılan Başkan Çağlayan’ın eğlenceye katılımından ayrıca memnuniyet duyduğunu ifade ederek kendisine sonsuz teşekkür etti. Düzenlenen eğlence gece geç saatte sona erdi.
Askere gidecek adaylardan Semih Yüksekoğul Isparta Merkez, Erdi Barkoz Burdur Merkez ve Murat Yüksel İzmir Gaziemir’e uğurlanacak. (cs)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.