*Başkan Buyur’dan seçim konvoyundakileri uyardı

4
Babaeski Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, seçim konvoylarındaki ve turist taşıyan sürücüleri, trafik kurallarına uyma konusunda uyardı.
HABER MERKEZİ
* Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur; “Uzun araç konvoyları şehirlerarası yollarda sıkıntı yaratmasının yanında, zaman zaman da şehir içi trafikte de aksamalara neden olacaktır. Seçim konvoyları için çok sıkı ve azami önlemler alınmalı. Havaların ısınmasına ve turizm sezonunun açılmasına sayılı günler kaldı. Turizm sezonunun başladığı günlerde ve milletvekilliği genel seçimleri nedeniyle siyasi partilerin konvoylarının da yollarda olacak’’
 Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur sözlerine şöyle devam etti; “Kısa bir süre içerisinde turizm ve seçim konvoyları yollarda hareketlilik başlatarak, trafik akışını etkileyecek. 
Turistleri taşıyan ve seçim konvoylarındaki sürücüleri, kesinlikle uyulması gereken kurallar konusunda uyarıyorum. Babaeski’mizin ve ülkemizin iyi tanıtılması, gelen turiste iyi hizmet verilmesi gelecek sezonda ziyaretçi sayısının artışı, daha çok gelir demektir. Yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücüleri yola çıkmadan araçlarının bakımını tam yapmalılar. 
Trafik kazalarına meydan vermemek için hem şoförlerimiz hem de turizm firmaları duyarlı olup gereken her türlü önlemi almalı. Seçim çalışmalarının da hızlanmasıyla Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Babaeski’mizde de adaylar seçim konvoyları oluşturuluyor. Uzun araç konvoyları şehirlerarası yollarda sıkıntı yaratmasının yanında, zaman zaman da şehir içi trafikte de aksamalara neden olacaktır. Seçim konvoyları için çok sıkı ve azami önlemler alınmalı.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.