Başkan Av. Cavit Çağlayan; “Bundan sonra Kırklareli halkına Avukat olarak hizmet edeceğim”

21
Kırklareli’nin bir önceki Belediye Başkanı ve şimdiki Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan tekrardan Avukatlık mesleğini icra etmeye başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin bir önceki Belediye Başkanı ve şimdiki Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan tekrardan Avukatlık mesleğini icra etmeye başladı.
Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı Atatürk Heykeli yanındaki Erna Pasajı’nda Avukatlık Bürosu açan Çağlayan’ı yeni bürosunu açması dolayısıyla kutlamaya gelen misafirleri ile birlikte ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk.
Avukat Cavit Çağlayan aradan 9 yıllık gibi bir sürenin geçtiğini ve bu geçen süre zarfında mesleğini icra etmeyi özlediğini belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli’de 1986 Yılı’nın Ocak Ayı’nda serbest olarak Avukatlık yapmaya başlamıştım. 2005 Yılı Mart Ayı’nda da Kırklareli Belediye Başkanlığı’na seçildim. 9 yıl kadar Belediye Başkanlığı görevini yürüttükten sonra 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde başka bir arkadaşımız partimizden aday gösterildiği için Belediye Başkanlığı görevim sona erdi. Belediye Başkanlığı süresince Avukatlık yapmak kanunen yasak olduğu için mesleğimi icra edemedim. 30 Mart’taki seçimlerde partimden Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi oldum. Daha sonra da Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanlığı’na seçildim. Bu görevde bulunmam mesleğimi icra etmemem engel olmadığından mesleğimi tekrardan icra etmeye karar verdim. Bu kapsamda da Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı Atatürk Heykeli yanındaki Erna Pasajı’nda Avukatlık Bürosu’nu açtım
Avukatlık çok güzel ve saygın bir meslek. Bende mesleğimi seviyorum. Tekrardan mesleğimi icra edecek olmaktan dolayı son derece mutluyum. Bundan sonra Avukat olarak Kırklareli halkına hizmet vermeye devam edeceğim. Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum.”
Cankurt Medya ve Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt başta olmak üzere tüm çalışanlar olarak Av. Cavit Çağlayan’ı mesleğine geri dönmesinden dolayı tebrik eder, yeni Avukatlık Bürosu’nda Kırklareli halkına hayırlı hizmetler vermesini dileriz. (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.