Başkan Ali Dermenci’den İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’e ziyaret

11
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci ve Başkan Yardımcısı Ali Dönmez Kırklareli İl Özel İdaresi Sekreteri Ziya Eser’i makamında ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
BaşkanAli Dermenci, ilk olarak makamında kendilerini kabul ettiği için Genel Sekreter Ziya Eser’e teşekkürlerini sundu. Kendisi gibi Kofçazlı olan Eser’in böyle önemli bir göreve gelmiş olduğundan dolayı ayrı bir gurur ve memnuniyet duyduğunu belirten Dermenci yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında; “Damızlık Birliği olarak Kırklareli’deki en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Birliğimizin şuanda yaklaşık 2500 üyesi var ve üyelerimizin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karışılamaya çalışıyoruz. Başta hayvan ıslahı olmak üzere tohumlama ve küpelemenin yanı sıra yonca, fiğ ayçiçeği tohumu, ahır hijyenleri gibi ürünleri vade farksız olarak üyelerimize sunuyoruz. Anaç başına 225 TL destek veren devletimiz Birliğe üye olanlara 60 TL (toplam 285 TL) daha fazla destek vermektedir. 
* “Nüfus Müdürlüğü gibi çalışıyoruz”
Islah çalışmaları sayesinde üyelerimizin tüm hayvanlarının annesi, babası, ırkı düzenli bir şekilde kayıt altına alınıyor. Böylelikle üyelerimizin hayvanları damızlık belgeli oluyor ve alım satımlarda sıkıntı yaşamıyorlar. İl ve ilçelerimizde toplantılar düzenleyerek, tüm yetiştiricilerin sorunlarını, isteklerini dinliyoruz. Bizim bölgemiz tarımdan çok hayvancılığa dayalı ve çiftçilerimiz de geçimlerini hayvancılıktan karşılamaktadırlar. Bu nedenle hayvancılığı daha ileriye taşımamız gerekli. Bölgemizdeki küçük ölçekli işletmeler mevcut. Fakat son yıllarda büyük ölçekli işletmelerin sayısında hızlı artışlar yaşanmakta. İşsizliğin önlenmesi ve aile içi iş istihdamının artırılması için orta ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca genç nüfusu hayvancılık konusunda bilgilendirmeli ve bilinçlendirmeliyiz. Okumuş, bilgi sahibi gençlerin hayvancılık konusunda kendi bölgelerinde bilinçli olarak çalışmaları en büyük arzularımızdan birisi” dedi. 
Hayvancılık konusunda üzerine düşen her türlü görevi seve seve yapacağını belirten Eser, ziyaretlerinden dolayı Birlik Başkanı Ali Demenci ve Başkan Yardımcısı Ali Dönmez’e teşekkürlerini sundu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here