Başkan Ali Dermenci, Vizeli üyelerinin sorunlarını dinledi

14
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci 12 Aralık 2011 Pazartesi günü Vize Şubesi’nde üyelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını dinlemek için toplantı düzenleyerek, üyeleriyle bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
Toplantıya; DSYB Muhasip üyesi İlhan Okumuş, Vize Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Basri Korkmaz, Vize Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Selim Sabri Tekin, eski Vize Ziraat Odası Başkanı Mehmet Engin, Hasboğa, Çakıllı ve diğer köylerden üyeler katıldılar.
Başkan Dermenci, öncelikli olarak karşılıklı güven ve dostluk bağlarının kurularak güçlendirilmesi ile her türlü problemin birlik ve beraberlik içerisinde emin adımlarla çözüme kovuşturulacağını söyledi.
Tüm üyelerin ortak ve en önemli sorunlarından biri olan hesap ekstreleri ile ilgili açıklama yaparak; “Hesap ekstrelerinin daha kolay anlaşılmasını sağlamak için muhasebe sistemimizi baştan aşağıya yeniledik. Ayrıca artık üyelerimiz merkez şubeye gelmeden tüm şubelerimizden istedikleri zaman hesap ekstrelerini alabileceklerdir. Amacımız hem üyelerimizin sorunsuz bir şekilde hesaplarını her zaman görebilmelerini sağlamak hem de akıllarda birlikle ilgili soru işareti bırakmamaktır. 
* “En önemli şey güven ve şeffaflıktır” 
En önemli konulardan biri de hayvancılıkta kullanılan spermalardır. İstek üzerine Alman spermaları getirerek, üyelerimizin hizmetine sunduk. Daha kaliteli spermalarla daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inancımız sonsuzdur. Bu nedenle kimi spermaların fiyatlarında 15 TL kadar bir artış söz konusudur. 
* “Pahalıysa vardır hikmeti, ucuzsa vardır hilesi” 
Yılbaşına kadar Vize’de Tohumlama Turu başlayacaktır. Tura çıkacak personelimiz diğer tohumlamacılarla işletmelere giderek gerekli bilgi ve tecrübeyi kazanmıştır. Önceden edindiğimiz bilgilere göre Vize bölgesine 2 kez Tohumlama Turu açılmış. Fakat bazı nedenlerden dolayı devam edememiştir. Bu nedenle tur açıldıktan sonra gerisi üyelerimize düşmekte, üyelerimizin tohumlama turuna sahip çıkmaları gerekmektedir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda işletmelerde hijyen, hayvan bakımı, spermalar konusunda üyelerimize bilgiler verilecektir” dedi. 
Toplantıdan sonra ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Hasan Basri Kormaz, ardından Yağlı Tohumlar Başkanı Selim Sabri Tekin, son olarak ta Vize Belediye Başkanı olmadığından Belediye Başkan Vekili İsmail Çelik makamında ziyaret edildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here