Başkan Albayrak Muhtarlarla buluştu

2
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu’da mahalle muhtarlarıyla buluştu. 
HABER MERKEZİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu’da mahalle muhtarlarıyla buluştu. 
Çorlu Belediyesi ev sahipliğinde yapılan toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Sarıkurt ve Erdoğan Demirci, Çorlu mahalle muhtarları ile basın mensupları katıldı. 
Toplantının başlangıcında konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan;
"Bugün burada demokrasinin ilk ayağı olan muhtarlarımızla büyükşehir hizmet birimleri arasında iletişimin daha hızlı ve etkin olması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çorlu’da bulunan muhtarlarımıza içeriğinde telefon iletişim ağı yazılımı bulunan akıllı telefonların teslimi için toplanmış bulunmaktayız. Tüm muhtarlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Bu ağın kurulmasıyla iletişimsel eksiklikler giderilecek; hizmetler zaman kaybedilmeksizin yerine getirilecektir" dedi. 
Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın konuşmasının ardından Çorlulu muhtarlara hitaben konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın büyükşehir olma süreci ve büyükşehir belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Albayrak konuşmasının devamında;
"Birlikte yöneteceğiz sloganıyla göreve geldikten sonra muhtarlarımızla 2 çalıştay yaptık. Mahalle, köy ve belde muhtarlarımızdan oluşan 5 kişilik bir ekip oluşturduk. Bu ekibe büyükşehir binamızda muhtarlarımız için bir oda hazırlatıyoruz. Bu oda hizmetlerinizde kullanılmak üzere sizlere tahsis edilecektir. Büyükşehir Muhtarlar Daire Başkanlığı oluşturduk. bugün de siz muhtarlarımıza hizmetlerinizde kolaylık sunmak üzere temin ettiğimiz akıllı telefonların dağıtımı için bir aradayız" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlar için temin edilen akıllı telefonlar Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan tarafından muhtarlara takdim edildi. 
Toplantının sona ermesinin ardından Çorlu’ya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Çorlu Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılacak yatırımların değerlendirilmesi ve fikir alışverişinde bulunulması amacıyla Encümen Salonu’nda toplantı yapıldı. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here