Başkan Adayı Yavaş; “Babaeski’ye hizmet için iktidarı seçin”

20
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski’de sesli propaganda çalışmalarına Hamidiye Mahallesi’nden start verdi. AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı AK Parti Babaeski Belediye Başkan Adayı Naci Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel meclisi Üyesi adaylarını Hamidiye Mahallesi sakinlerine tanıttı.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski’de sesli propaganda çalışmalarına Hamidiye Mahallesi’nden start verdi. AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı AK Parti Babaeski Belediye Başkan Adayı Naci Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel meclisi Üyesi adaylarını Hamidiye Mahallesi sakinlerine tanıttı. Ayrıca tanıtım öncesi ve tanıtım sırasında hazırladıkları 30 projeyi de slayt sunumu şeklinde mahalle sakinlerine gösterdiler.
Başkan Adayı Yavaş gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti; “Babaeskimiz için 30 Marta 30 Proje hazırlayarak çıktığımız bu yolda düşüncemiz sizler, sözümüz hizmettir. Benim ve Meclis Üyesi Adaylarımızın tek düşüncesi gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için belediyecilik anlayışı ile Babaeski’mizin daha modern ve yaşanabilir bir kent olmasıdır. Unutmayalım 40 senemiz heba oldu ama 30 Marttan sonra 5 yılımızgelecek için umut olsun. AK Parti Babaeski Belediye Başkan Adayı Naci Yavaş, şehirlerimizin her biri öncelikle insan dostu olsun, her şehrimiz çevre dostu, estetik, katılımcı, müreffeh bir yapıya kavuşsun istiyoruz."
* Katılımcı Belediyecilik
Yerel yönetimin, demokrasinin ilk basamağı olduğunu belirten Yavaş, her şehir, her yerleşim biriminin mutlaka orada yaşayanların süreçlere katılmasıyla idare edilmesi gerektiğini vurguladı. Yavaş, yerleşim yerlerinin bütün sakinlerini etkileyen kararlarda halk ile sivil toplum kuruluşlarıyla, kanaat önderleriyle istişare içinde olmanın AK Partili belediye başkanlarının görevi olacağını belirtti.
* Kültürel Belediyecilik
İkinci atılacak adımın "kültürel belediyecilik" olduğunu ifade eden Yavaş, "Kültür ve sanat merkezlerinden, meslek edindirme kurslarına, tarihi eser çalışmalarından konser, sinema, tiyatroya kadar insanımızın, en önemlisi de genç ve çocuklarımızın hayata bakışlarını derinleştirecek adımlar atacağız. Güzel ve huzurlu şehirlerde büyüyen çocuklar, iyi ve özgün şehirler kurarlar. Kültür ve medeniyetimizi en başta şehirlerde çocuklarımıza aktaracak, çocuklarımız da şehirler yoluyla bir medeniyet idrakini inşa edeceğiz" diye konuştu.
* Sosyal Belediyecilik
Üçüncü başlığın "sosyal belediyecilik" olduğunu söyleyen Yavaş, AK Partili belediyelerin bugüne kadar sosyal belediyecilik konusunda ilkleri başardığını, sosyal yatırımlara, sosyal yardım ve faaliyetlere daha da ağırlık vereceklerini belirtti. Yavaş, "Bir şehrin yoksulları, kimsesizleri, engellileri, çocuk ve yaşlıları, özellikle gazilerimiz, özellikle de şehitlerimizin yakınları o yerleşim yerinin belediye başkanına emanettir. Bu kesimler başta olmak üzere ilçemizdeki herkese ulaşılacak, derdi dinlenilecek ve çözüm aranacak" dedi.
* Çevre Dostu Belediyecilik
"Dördüncüsü çevre dostu belediyecilik." Bugüne kadar çevre konusunda çok büyük hassasiyet içinde olduk. Cumhuriyet tarihimiz boyunca yeşile en fazla önem veren, bunu da somut olarak icra eden bir belediyecilik anlayışıyla Babaeski’mizde görev yapmayı hedefliyoruz. 30 Mart’tan itibaren de tarih ile geleceği buluşturduğumuz kadar, yeşili de insanımızla buluşturmaya devam edeceğiz.  Beşincisi, "hizmet belediyeciliği" diyoruz. Sudan çevre temizliğine, ulaşımdan kanalizasyona, hava kirliliğinden parklara kadar her soruna kalıcı çözümler üretecek, akılcı, israftan uzak, kullanılabilir projelerle Babaeski’mizin alt yapısını imar edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here