BASK Il Temsilcisi Göksal Çidem’in Dünya Engelliler Günü mesajı

14
BASK Il Temsilcisi Göksal Çidem’in Dünya Engelliler Günü mesajı

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Il Temsilcisi Göksal Çidem, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çidem mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Dünyada, ülkemizde ve çevremizde yaşayan insanların bazıları engelli yurttaşlarımızdan oluşmaktadır.

Her türlü fiziksel ve bedensel  engellerine rağmen, yaşam savaşı veren engellilerimiz, hayatlarını onurlu bir şekilde devam ettirmek için sosyal ve ekonomik hayatın içerisinde yer almaktadırlar.

Bizlerin görevleri engelli vatandaşlarımızın sorunlarını asgariye indirecek çözümler bulmak ve üretmektir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre kamu kurum ve kuruluşları % 3 oranında engelli çalıştırmakla yükümlüdür. Ne yazık ki engelliler için ayrılmış kadroların yaklaşık % 80’i boştur. Iktidarın buna bir an önce çözüm getirmesini bekliyoruz. Aslında herkes engelli adayıdır.

Engelli vatandaşlarımızın bazıları doğuştan engelli, bazıları da çeşitli kazalardan dolayı engelli olmuştur.

Bir kısım ise bizler için engelli olmuşturlardır. Bunlar gazilerimizdir.

Vatan savunmasında ve terör saldırıları sonucunda bugün engelli olarak hayat mücadelesi veren gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz. Ülkesi için engelli olan kahraman gazilerimizin topluma kazandırılması ve istihdamı için katkı sağlayan elele vakfının yanı sıra, tüm kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunarız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here