Basın’a GüpeGÜNDÜZ saldırı

4
Anadolu Muhabirleri (AA) Özgün Tiran ve Ufuk Ertop saldırıya uğradı
* Bir yangını görüntülemek için olay yerine giden Tiran ve Ertop, burada iş yeri sahibi ve işçilerin saldırısına uğradı. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’de çıkan bir yangını görüntülemek için olay yerine giden Anadolu Ajansı Muhabirleri (AA) Özgün Tiran ve Ufuk Ertop şirket sahibi ile işçilerin saldırısına uğradı. 
* İşyeri Sahibinden Saldırı
Karahıdır Mahallesi Dört Bacak Mevkii’nde bir iş yerine ait motosiklet deposunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını görüntülemeye çalışan Anadolu Ajansı Muhabirleri Özgün Tiran ile Ufuk Ertop, ilk olarak şirket sahibi tarafından darp edildi. İşyeri sahibinin işçilerini çağırması üzerine gelen üç işçi ve iş yeri sahibi, Tiran ve Ertop’u darp etmeye devam etti. Bunun üzerine saldırıyı fark eden polis ekipleri olaya müdahale etti. Olayda vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Ertop, polis ekiplerince Kırklareli Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili Tiran ayakta tedavi edilirken, Ertop hastanede müşahede altına alındı. 
* Basın Müdürü ve meslektaşları hastaneye koştu.
Olayın duyulmasının ardından Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ziver Demirel ve basın mensupları hastaneye koştu. Bu saldırının sadece Özgün Tiran ve Ufuk Ertop’a yapılmadığını tüm basına yapılmış bir saldırı olduğunu söyleyen Demirel, basının kamu görevi yaptığını belirterek Tiran ve Ertop’a “Geçmiş olsun” dedi.
* Kırklareli’ye yakışmadı
Bir süre, Yeşilyurt Gazetesi ekibinde de görev yapan Ufuk Ertop ve bölge basınının en seviyeli ve nezih isimlerinden Özgün Tiran’a yapılan saldırının hiçbir şekilde kabullenilemeyeceğini belirten Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül ve Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici;
“Bu türden olayların kabul edilmesi mümkün olamaz. Her ne sebeple olursa olsun, bir gazeteciye saldırıda bulunmak, işine engel olmak, değil fili, sözlü olarak dahi rencide etmek, son derece yanlıştır. Normalde, herkes tarafından “düzeyli ve nezih insanlar” olarak tanınan işyeri sahiplerinin de, böyle bir saldırıyı nasıl yapabildiklerini anlamış değiliz! Yapılacak soruşturma ve yasal sürecin, olayın iç yüzünü ortaya çıkaracağına inanıyoruz. Yeniden geçmiş olsun diyor ve benzer durumların bir daha yaşanmamasını arzu ediyoruz” dediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here