“Basın açıklamasının odamızla ilgisi yoktur”

15
Babaeski Ziraat Odası Başkanı Atalay; “Oda binamız önünde yapılan basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığımızla hiç bir ilgisi yoktur” dedi.
HABER MERKEZİ
Babaeskili Tarım Emekçileri 02 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 13.00’de ürün fiyatlarını düşüklüğüne tepkilerini göstermek amacıyla, Ziraat Odası önünde toplanmış, ellerindeki dövizlerini açarak sloganlar atıp, Ayçiçeği fiyatlarının düşüklüğünü ve bu güne kadar açıklanmamasını protesto ederek Basın açıklaması yapmışlar ve Protesto haberi gazetemizde yayınlanmıştı.
Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, protesto ve Basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığı önünde yapılması ve dağıtılan bildirilerde protesto yapılacak adresin Babaeski Ziraat Odası Başkanlığı önü olarak tarif edilmesi, Ziraat Odası Başkanlığı’nın da bu protestoya katıldığı anlamını ortaya çıkardığını ve bu konuda birçok üreticinin kendisini arayarak, Basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığı’nın açıklaması olup olmadığını sorduklarını ifade ederek, Gazetemize şu açıklamada bulundu;
“Odamız önünde yapılan basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığımızla hiç bir ilgisi yoktur. Bazı üretici arkadaşlarımız Oda binamızı adres göstermişler ve burada toplanarak Basın açıklaması yapmışlardır. Bu basın açıklaması Başkanlığımızın organize ettiği bir şey değildir. Tabiî ki herkes Demokratik hakkını kullanacaktır ama bizim Oda Başkanlığı olarak bu Basın açıklamasına dahil edilmemize bir anlam veremedik. Bizim organize etmediğimiz bir eylemin, bizim fikrimiz alınmadan bize mal edilmesi yanlıştır. Biz yapılan eyleme ya da basın açıklamasına karşı değiliz. Fiyatlar açıklansın. Gerçektende bir mağduriyet söz konusu olacaksa, fiyatlar beklentilerin altında olacaksa o zaman Ziraat Odası Başkanlığı olarak, her türlü demokratik tepkimizi ortaya koyarız. Basın açıklamamızı yaparız. Mücadelemizi de sonuna kadar yaparız. Daha fiyatın kaç para olarak açıklanacağını kimse bilmiyor. İki gün sonra fiyat açıklanacak. Bekleyelim, açıklansın. Ondan sonra yapılacak olan neyse hep birlikte yapalım. Yapılacak olan her şeyin önderliğini de bizzat biz yapalım” (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here