“Basın açıklaması yapan 18 kişi ifadeye çağrıldı”

10
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Kırklareli Şubesi Başkanı Selçuk Kılıç, geçtiğimiz günlerde balyoz kararını protesto eden 18 kişinin Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeye çağrıldığını söyledi.
HABER MERKEZİ
Kılıç, 16 Ocak Çarşamba günü saat 16.00’da TGB binasında yaptığı basın açıklamasında, 22 Eylül 2012 tarihinde Şevket Dingiloğlu Parkı’nda balyoz kararını protesto eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı’ndan, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Kırklareli Şubesi’nden, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şubesi’nden ve Türk Tabipler Birliği (TBB) Kırklareli Şubesi’nden açıklamaya katılan 18 kişinin Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’nde ifade verdiklerini savundu.
Yasalara aykırı bir davranış sergilemediklerini ifade eden Kılıç, ifadeye çağrılmalarından dolayı üzüntü duyduklarını kaydetti.
Kılıç; “22 Eylül’de balyoz kararına yönelik yaptığımız basın açıklamasına karşılık gerici zihniyet illegalmiş gibi gösterdikten sonar bizleri ifade vermek üzere emniyete çağırmıştır. Bizler de buradan sesleniyoruz bu yetkiyi Mustafa Kemal’den ‘Bursa Nutku’ndan Gençliğe Hitabe’den alıyoruz. Ve yapmış olduğumuz açıklamayı tekrarlıyoruz. Balyoz kararı Türk Ordusu’na indirilmiştir. Ordu Milet anlayışını yok etmek isteyen bu zihniyeti İmralı’da vatan hainleriyle görüşmeler düzenlerken bizler Mustafa Kemal’in askerleri olarak ordumuzun ve şehit ailelerimizin yanındayız. Korku zihniyeti oluşturmak istediklerinin gençliğin bilincinden Atatürk’ü çıkartmak ve milletimizi ordumuza düşman etmek istediklerini biliyoruz. Amaçlarına ulaşamayacaklarını ve gençliğin örgütlü  mücadelesinin önüne geçemeyeceklerini bir kere daha haykırıyoruz. Gençlik milleti ve ordusuyla bir bütündür. Bunu hiç bir kuvvet engelleyemeyecektir” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here