Başbakan Erdoğan Hastane Temeli’nin 5 Mart’ta atılacağı müjdesini verdi

16
* Erdoğan,  Kırklareli’ye eski parayla 2 Katrilyon 600 Trilyon yatırım yaptıklarını söyledi.

* Roman Vatandaşlar Başbakanı 40 davul 40 zurna karşıladı.
HABER MERKEZİ
Ülke çapında seçim mitinglerini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 01 Mart 2014 Cumartesi günü düzenlenen Kırklareli Mitingi’nde, Kırklareli’lilerle buluştu. Belediye binası önünde kurulan platform ile Dingiloğlu Parkı’nın Yapı Kredi Bankası tarafındaki alan içerisi bariyerlerle çevrilerek miting alanı haline getirildi. Miting alanına Saat 12.30’da geleceği anons edilen Başbakan, saat: 13.15’te geldi.
* Romanlar severse böyle sever, 40 davulu böyle döver
Roman vatandaşlardan oluşan 40 kişi 40 davul ve 40 zurna ile Başbakan Erdoğan’ı karşıladı. 40 davul ve 40 zurnanın Kırklareli’ni temsil ettiğini belirten Roman vatandaşlar, Başbakan’a sevgilerini davulları ve dokuz-sekizlik ezgileri ile gösterdiler.
Öğlen saatinde ezan okunmaya başlayınca halka yayın yapan müzik sesi kapatıldı ama ezan bittiği gibi yeniden müzik yayınına başlanınca vatandaşta namazını Dombra Şarkıları ve AK Parti sloganları ile birlikte kıldı.
Başbakan miting alanına gelmeden önce, AK Parti İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları halka tanıtıldı. Aday tanıtımından sonra AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz bir konuşma yaptı. Minsolmaz konuşmasında şunlara yer verdi;
“Allah’ın izni ve bu coşku ile vatandaşımız artık Ak Parti markası ile buluşmak istediğini gösteriyor. 10 yıldır Belediye tarafından Kırklareli’nde taş üstüne taş konmadı. Su diyarı Kırklareli’de temiz içme suyu bulmak imkansız hale geldi.  Çeşmenizden akan sudan memnun musunuz? Yollarınızdan, kaldırımlarınızdan memnun musunuz? Arabalarınızı çekecek oto park alanı bulabiliyor musunuz? Kıymetli hemşehrilerim AK Belediyecilikle, Belediyecilik hizmetini en üst nokta da alacak, alınan hizmetlerden memnun yüzü gülen insanlar olacaksınız. Projelerimizi hayata geçirerek Kırklareli’nde 10 yıldır yapılmayanı, bir dönemde yapacağız. Kısacası İlimize bu güne kadar verilmeyen hizmeti vermek için gün sayıyoruz. Proje üretemeyen Muhalefet partileri kara propaganda yapıyorlar, bunlara inanmayınız” diyen Selahattin Minsolmaz halkın desteğini istedi.
Saat: 13.15’de Miting Alanı’na gelen Başbakan Erdoğan, Kırklareli’ye 3 ay önce İl, İlçe ve Beldelerde yaptıkları yatırımlardan hayata geçirilenlerin açılışlarını yapmak için geldiğini, bu açılışları bizzat yaparak Kırklareli’ye eski parayla 2 Katrilyon 600 Trilyon yatırım yaptıklarını söyledi.
Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;
“Dereköy Gümrük kapısının TIR trafiğine açılabilmesi için Gümrük kapısının yollarını yaptık bitirdik. Projelerini hazırladık. Bulgaristan tarafıyla görüştük. Onlarda kendi taraflarında ki yol yapım çalışmalarına başlayacaklar. Bulgaristan’da yol yapım çalışmalarını bitirdikten sonra Dereköy Gümrük kapımız TIR Trafiği’ne açılacak. Eski parayla 61 Trilyon’a mal olan Devlet Hastanesi’nin temeli 5 Mart 2014 Çarşamba günü atılacak. 2016 yılında da bitirilerek hizmete sunulacak.
Hastane inşaatının bulunduğu yerde yaşayan Roman kardeşlerimizin evlerinden çıkarılacağı hakkında dedikodular yapıldığını duydum. Asla böyle bir şey yok. Kimse evinden edilmeyecek. Bu kardeşlerimiz burada evlerine oturmaya devam edecek. Roman kardeşlerimizin orada oturmaları Hastane için ne sakınca doğuracak ki böyle bir yalanı yayıyorlar. Hastane yapıldıktan sonra, Roman vatandaşlarımızın evlerinden edileceği yalanı CHP tarafından söyleniyor. Buna kimse inanmasın. Böyle bir şey yok. Kırklareli Selahattin Minsolmaz kardeşimin Belediye Başkanı olması ile hayal etmediği hizmetleri alacaktır. Biz kendisine her türlü desteği vereceğiz. Selahattin kardeşim İnşallah 1 Nisan’da Belediye Başkanlık makamını devralacaktır. Kırklareli’nin bende özel bir yeri var. Kırklareli Pınarhisar İlçesi Cezaevinde 4 ay yattım. Kırklareli insanı beni burada misafir etti. AK Parti’nin temelleri Pınarhisar’da atıldı. “ dedi.
Başbakan Erdoğan’ın Gülen Cemaatinin lideri Fetullah Gülen’e yüklenmesi mitinge gelenlerin büyük çoğunluğu tarafından; “Başbakan 17 Aralık’tan beri konuştuklarından farklı bir şey konuşmadı. Bu paralel yapılar ve Fethullah Gülen’den daha fazla Kırklareli için konuşmasını beklerdik. Konuşmanın ekseni ağırlıklı olarak Kırklareli olmalıydı” dediler.
* “Kim verdi bu aklı Pensilvanya mı?”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Gülen Cemaatine yüklenen Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;
 “Bu arada Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ile ilgili bir yasal düzenleme var. Resmi Gazete’de yayınlanmadan bununla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne müracaat edilemez. Bu CHP güya içlerinde hukukçular da var. Kim verdiyse bu aklı yine Pensilvanya’dan mı geldi bilmiyorum. Anayasa mahkemesi reddetti. Bir daha yaptılar eksik belge verdikleri için reddetti. Biz de diyoruz ki bu işlerin yolu milletten geçer. Bunların işi gücü Anayasa Mahkemesi’ne gitmek. 29 gün sonra boyunuzun postunuzun ölçüsünü alacaksınız. 
Şu anda bölgemizde son derece önemli gelişmeler yaşanıyor. Ancak işte bu muhalefet içeride kurduğu tuzaklarla Türkiye’nin enerjisini, birikimini bloke etmeye çalışıyor. İftira ile dedikodu ile montaj kasetlerle muhalefet Türkiye’yi dünya gündeminden koparmaya çalışıyor. Biz muhalefetin yapay gündem tuzağına düşersek bu ülkeyi büyütemeyiz.
* “Kasetle gelen kasetle gider”
CHP’nin Genel Müdürü koltuğa oturalı 4 yılı geçti. 4 yıl boyunca söylediği tek bir doğru cümle var. Yalancıdan, hırsızdan başbakan olmaz diyor.  İşte bunun için Başbakan olamıyor ve olamayacak. Hırsızlık, yolsuzluk bunlarda. Baskı zulüm ayrımcılık bunlarda. Seni Rahşan Affıyla kurtardılar ya. Bu yüzden CHP iktidara gelemiyor. Hiçbir zaman da gelemeyecek. Kasetle gelen kasetle gider. Milletin oyuyla gelen de milletin oyuyla gider. Bu böyledir.
2011’de CHP Genel Başkanı hakkındaki kasetin yayınını biz durdurduk çünkü bizim ahlak anlayışımızda böyle çirkin şeyler yer almaz. Bunlarda sınır yoktur kendi gayretler için her şey mubahtır. Şu an uluslararası odaklarla birlikte Türkiye iktidarını yıpratmaya çalışıyorlar. CHP şu anda Pensilvanya’daki zat tarafından idare ediliyor, akıl veriliyor, yol gösteriliyor, kukla gibi oynatılıyor. Bunların inine gireceğiz çıkaracağız
* “O zat şu anda Türkiye’yi karıştırıyor”
1995’te merhum Savaş Ay Pensilvanya’daki zatla röportaj yapıyor. "Cebrail bile gelse Türkiye’de partisini desteklemem. Siyasete karışmam" diyor. Bunların gayelerine yönelik her şey mubah. Cebrail parti kursa desteklemem diyen zat CHP’yi destekliyor. Bunların televizyonunda Peygamber Efendimiz ile alakalı Miraç’tan indirip kamyonete bindirme olayı var. Cebrail bile gelse Türkiye’de partisini desteklemem diyen zat şuanda Türkiye’yi karıştırıyor.
Tarihler belirliyorlar. 30 Mart Seçimleri’nde AK Parti yüzde 35’in altına düşecek Nisan’da yeni hükümet kurulacak. İnşallah milletim 30 Mar’tta bunlara gereken dersi verecek hiç endişe etmiyorum. Türkiye’de şu anda Cumhuriyet Tarihi’nin en çirkin darbe girişimi yaşanıyor.
Cumhurbaşkanımızı, Beni, Meclis Başkanımızı, Genelkurmay Başkanımızı dinlemişler ama şimdi açıklamıyorlar. Ama bunların inine gireceğiz çıkaracağız. Verdiğiniz ulusal güvenlik görevini yerine getireceğiz. Biz şimdi bunların izini sürmeye başladık. Daha önce açıklamıştım ya; bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan çıkaracağız. Bu darbe girişimi şahsıma, AK Parti’ye değil Türkiye’ye yöneliktir, milleti hedef almaktadır. 
Bunların TV’sinde peygamber efendimizle ilgili ahlaki olmayan inancımıza ters böyle bir yaklaşımı sergileyenler orada da aynı yaklaşımı yaptılar. Şimdi tüm gücüyle CHP’yi destekliyor. 
* “Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış”
Aralık’ta iktidarı devirecekler. Olmadı. Ocak’ta devirecekler Tutmadı. Şimdi AK Parti 30 Mart’ta yüzde 35’in altına düşecek, Nisan’da da yeni hükümet kurulacak. Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. Bir dava dosyasında 3 bine yakın insanı dinlediler. Kendileri hariç herkesi dinlemişler. Biz onların izini sürmeye başladık. Bunların inine gireceğiz ve bunları oradan çıkaracağız. Bu ülkenin ulusal güvenliğini koruma görevimiz var. Türkiye’nin mahrem, gizli konuşmalarını dinlemiş ve bunları da birilerine servis etmişler. Yargı ve Emniyet’te paralel yapı oluşturmuş.
Merak ediyorum acaba bu CHP’nin genel müdürü Marmaray’dan geçti mi? Çünkü buna da karşıydılar. 3. Havalimanı’nın maliyeti 46 Milyar Dolar. Cebimizden 5 Kuruş çıkmıyor. Konsorsiyum 5 firma. Bu paralel yapı ‘yolsuzluk’ dedi ‘ihanet’ dedi, yıpratıyor. Dev havalimanlarınız varsa büyüksünüz. Bir ülke bunlarla efsane haline gelir.
* “Paralel yapı hesabını verecek”
Devlet içinde devlete asla müsaade etmeyiz paralel yapı bunun hesabını verecek. Hala yargıyı kilitlemeye, iş göremez hale getirmeye çalışıyorlar. Ortada şantaj, casusluk varken yargı buna sessiz kalıyor. CHP ve MHP’de bu tehlikeli duruma destek veriyor. HSYK’daki yasayı işte bu paralel yapıdan kurtarmak için düzenledik. İnternet yasasını bu dinlemeleri engellemek için yaptık. Ama CHP bu yapıya kol kanat geriyor. CHP’nin yaptığı tek somut iş çıkardığımız kanunları AYM’ye götürmek. Meclis’in halini görseniz. Meclis’e gelip çalışmazlar. Ama bizim ekibimiz gümbür gümbür orada. Sizi milletimiz Meclis’e çalışın diye gönderdi. Sadece 15-20 kişi orada.
* “Bu darbe Türkiye’ye yönelik. Hesabı çok ağır olacak”
Bu darbe, ihanet girişimi benim şahsıma, hükümete yönelik değil Türkiye’ye yöneliktir. Merak ediyorum bu CHP’nin genel müdürü Marmaray’dan acaba geçti mi? Şimdi bu 3. Köprü’ye de karşılar. Paralel yapının paralel devletin hesabını göreceğiz. Hesabı çok ağır olacak.
Ülkemin dağlarına bahar geldi. Silah ticareti yapanlar, kan ticareti yapan vampirler bundan çok rahatsız. Terör meselesini çözüm yoluna koyduğumuz için bize saldırıyorlar. Eski Türkiye olursa koalisyon, yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar geri gelecek. Ekonomi duracak, esnaf kapısına kilit vuracak. Ama yeni Türkiye’de istikbal aydınlık olacak, huzur olacak.
Paralel yapının gazeteleri geçen gün bir fotoğraf koymuş. Bunlarda utanma, arlanma yok. Çocuğun biri tablet bilgisayarı iade etmiş. Şu yalana bak ya. Biz tablet bilgisayarı yetiştirmekte zorlanıyoruz. 675 bin daha geliyor. Ardından 10 milyon tablet bilgisayarın ihalesini yapıyoruz.
Geziciler vardı ya, araçları yakıp yıkanlar. Bu gençlik Türkiye’nin gençliği olamaz. Biz molotofkokteyli ile dolaşan gençlik değil elinde tabletiyle dolaşan gençlik istiyoruz.” (Faruk Ceylan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here