Başbakan “Alper Çiler” dedi

36
30 Kasım 2014 Pazar günü yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Kongresi’nde Alper Çiler İl Başkan Adayı oldu. AK Parti Kırklareli 5. Olağan Kurulu’na Alper Çiler Başkanlığında tek liste ile katılacak. 
MİSAFİR KALEM
Faruk Ceylan
farukceylan39@gmail.com
30 Kasım 2014 Pazar günü yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Kongresi’nde Alper Çiler İl Başkan Adayı oldu. AK Parti Kırklareli 5. Olağan Kurulu’na Alper Çiler Başkanlığında tek liste ile katılacak. 
AK Parti Genel Merkezi, Kırklareli İl Başkan Adayı’nı belirlemek üzere Alper Çiler, Ö. Faruk Akkol, Coşkun Toklucu, Aykut Yeşiltepe ve A. Zeki Kılavuzu Ankara’ya davet etti.  Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İstanbul Milletvekili, Marmara Bölgesi Koordinatörü Gülay Dalan, İstanbul Milletvekili, Bölge Koordinatörü Ahmet Baha Öğütken ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu 5 Aday Adayı ile tek görüştü. Görüşme gece yarısı saat 03.00’de başladı. Her aday adayı ile birebir görüşmenin ardından tüm aday adayları bir araya geldi ve Başbakan Davutoğlu AK Parti Kırklareli İl Başkan adayının Alper Çiler olacağını, diğer aday adaylarının da Çiler’e çalışmalarında destek olmalarını istediğini açıkladı. Özetle Kırklareli İl Başkan adaylığı konusunda Başbakan Davutoğlu “Alper Çiler” dedi. 
Öğle saatlerinde Ankara’dan Kırklareli’ye dönen Alper Çiler’in ofisi ziyaretçi akınına uğradı. Bu yüzden kendisiyle görüşebilmek için uzunca bir süre beklemek zorunda kaldım. 
İşin ilginç olan tarafı ise AK Partili olanda, olmayanlarda ofise gelerek Çiler’in adaylığından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
46 Demokratları’ndan Sahir Çiler’in torunu, Adalet Partisi İl Sekreteri ve Adalet Parti İl Genel Meclis Üyesi, daha sonra 10 yıl Anavatan Partisi İl Başkanlığı yapan Av. M. Hilmi Çiler’in oğlu olan Alper Çiler kendisiyle görüşmemiz sırasında, 5-6 yaşından beri mecburen siyasetin içinde olduğunu,  çocukluk yıllarında siyasetle yatıp siyasetle kalktığını belirterek, 2009-2012 yılları arasında Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiğini, bir önceki AK Parti İlçe Başkanlığı Seçimleri’nde de İlçe Başkanlığı’na Aday olduğunu belirtti. 
Genç Başkan adayı Alper Çiler kendisinin Genel Merkez tarafından aranarak Ankara’ya davet edildiğini, davet üzerine de Ankara’ya giderek sabaha karşı Başbakan Davutoğlu ve ekibiyle görüştükten sonra, görevin Başbakan tarafından kendisine verildiğini belirtti ve; “ Başbakanımızla ilk defa karşılaştım. Çok pozitif,  çok nezaketli bir insan. Karşısında ki insana rahatlık veren bir tarzı var. Başbakanımızın yanındayken, kendisiyle uzun yıllardır tanışıyormuşçasına bir rahatlık için de görüştüm. 
30 Kasım’da yapılacak olan Genel kurulumuza Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’da katılacak. Başbakanım geçmişte Kırklareli’de köfte yediğini ve tadının hala damağında olduğunu söyleyerek misafirperver Kırklareli halkı ile yeniden buluşacağı ve köftemizi yiyeceği için sabırsızlandığını ifade etti ve Kırklareli’ye selamlarını gönderdi” dedi.
AK Parti Kırklareli İl Başkan Adayı Alper Çiler, görüşmemiz sırasında son cümle olarak; “Asla ayrım yapmadan toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, birleştirici ve sadece Kırklareli’ne ve onun güzel insanlarına hizmet edebilmek için bu görevi kabul ettim. Bunun için tüm Kırklarelili hemşehrilerime söz veriyorum. Yaş olarak genç olmam benim için büyük bir avantaj, genç ama tecrübesiz değilim. Dededen, babadan siyasetin içindeyim.  Tabiri caiz ise siyasetin içinde doğdum ve büyüdüm. Dedem ve babam sayesinde büyük birikimler elde ettim.  Görevi devraldığım gibi bu birikimlerimi Kırklareli insanı için kullanacak,  Birlik ve beraberliği sağlayarak 2015 seçimlerinde partimizin iki milletvekili çıkarabilmesi için çalışmalarıma başlayacağım. 
Başbakanımız Davutoğlu’nun da katılacağı Genel Kurulumuza tüm Kırklarelili hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi. 
AK Parti Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Av. M. Hilmi Çiler’de oğlunu tebrik ederek; “Alper için bu güne kadar, M. Hilmi Çiler’in oğlu diyorlardı, bundan sonra benim için Alper Çiler’in babası diyecekler” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here