Başarıyla döndüler

56
Trabzon’un Kurtuluşu Etkinlikleri kapsamında bu sene 35. kez düzenlenen “Uluslararası Yarı Maraton”  22 Şubat 2015 Pazar günü gerçekleşti.
HABER MERKEZİ 
Trabzon’un Kurtuluşu Etkinlikleri kapsamında bu sene 35. kez düzenlenen “Uluslararası Yarı Maraton”  22 Şubat 2015 Pazar günü gerçekleşti. Yüzlerce atlet Trabzon’dan Akçaabat’a kadar gidip dönerek 21 bin 100 metrelik parkuru tamamladılar. Bu maratonda ilimizi Halil Aslan, Yaşar Kanbir, Emrullah Demirel ve Hasan Onat temsil ettiler. Atletlerimizin hepsi ilk 10’a girerek takım olarak 6. olma başarısını da göstermiş oldular.
Atletlerimiz Yaş Grupları’nda şu dereceleri elde ettiler:
Emrullah Demirel 1.43.08’lik derecesiyle +55 Yaş Grubu’nda 4., Halil Aslan 1.46.38’lik derecesiyle +60 Yaş Grubu’nda 6., Yaşar Kanbir 1.36.50’lik derecesiyle +50 Yaş Grubu’nda 7.  ve Hasan Onat 1.31.06’lık derecesiyle +45 Yaş Grubu’nda 10. oldu. Maratoncularımızın aldığı sonuçlar spor kamuoyunun takdirini topladı. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucunda alınan bu dereceler önümüzdeki yıllarda daha büyük başarıların geleceğini düşündürdü. 
Konu ile ilgili olarak maratoncularımızdan Emrullah Demirel şu açıklamayı yaptı:
“Çok zor bir maratondu. Rakiplerden çok şiddetli esen rüzgarla mücadele ettik. Haliyle hayal ettiğimiz derecelere ulaşamadık. Yalnız arkadaşımız Yaşar Kanbir bütün olumsuz koşullara rağmen geçen seneki derecesini 4 Dakika iyileştirdi. Bizler de onun başarısıyla teselli olduk. Biliyoruz, yolumuz uzun ve çileli ama biz de kararlı, sabırlı ve ümitliyiz. Allah’ın izniyle Türkiye genelinde en iyilerden olmaya azimliyiz. Bu manada bundan sonraki antrenmanlarımız daha zorlu olacaktır.” (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here