“Başarılı yönetici kim olursa olsun mutlaka takdir edilmeli”

13
Kırklareli Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2. Başkanı ve Bölge Birlik Delegesi Rahmi Sağlık 08 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 13.00’te Erdener Sosyal Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen Trakya ve Marmara Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin Kongresi’ne katıldı.

HABER MERKEZİ
Kalabalık katılımcıların izlediği genel kurulda bir konuşma yapan Sağlık, başarılı olmuş yönetici kim olursa olsun mutlaka takdir edilmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Öncelikle 1971 yılında Genel Merkezimizi kuran ve uzun çalışmalarından sonra aynı yıl Bağ-Kur Kanunu’nu hazırlayıp kanunlaşmasını sağlayan ve bugün yaklaşık 15 milyon insanın yararlandığı Bağ-Kur’un mimarı merhum Genel Başkanımız Kasım Önadım’ ı ölümünün 12’nci yılında rahmet ve minnetle anarak sözlerime başlamak istiyorum.
Uzun yıllar başarılı yöneticilik ve başkanlık yapanların mutlaka ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Eğer başarılı olmuşların başarılarını biz görmezlikten gelir taktir etmezsek bizim başarılarımızı da kimse görmez ve taktir etmez. Taktir edelim ki taktir edilelim diyorum.
Başarı değince bana göre son asırlarda padişah ve krallara bile nasip olmayan başarılarla dolu tam 50 yıl dile kolay yarım asır aralıksız aynı koltukta kalan Ali Geyik’in başarılarından bahsetmek istiyorum.
Ali Geyik her yıl Genel Kurulu’nu toplayıp alnının akıyla hesabını vererek görev tazelemiş ve on binlerce Esnaf ve Sanatkar’a kredi sağlamış ve bir o kadarda yeni girişimciye istihdam yaratmış ve bunlarla kalmayıp 1973 yılında Tekirdağ’ da Bölge Birliği’ni kurarak 37 yıl aralıksız Başkanlığını yaparak bu günlere taşımış ve böylece yalnız Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarına değil Birlik Başkanı olarak kurduğu ve kurdurduğu ölüm fonları gibi fonlarla ve önerilerle Trakya’daki Esnaf ve Sanatkarlara da yararlar sağlamıştır.
Bu noktadan hareketle başta Tekirdağ halkına, 50 yılı aşkın hizmet vermiş olan, Ali Geyik’in adına Tekirdağ da bir  caddeye, Bulvara, Parka veya Çay Bahçesine isminin verilmesini başta Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi’ne, Esnaf Oda Başkanları’na ve Odalar Birlik Başkanı’na diğer yetkililere teklif ediyor ve bende 20 yıl gazetecilik yapmış biri olarak basın mensubu arkadaşlarımdan destek vermelerini istirham ediyorum.
Bu teklifi etmeden önce sunu düşündüm: 3 Şubat 2010 tarihli Haber Türk Gazetesi’nin yarım sayfalık haberinde, geçen yıl öldürülen Münevver Karabulut’ un Ailesi Beşiktaş Belediyesi’ne başvurarak cesedin bulunduğu sokağa Münevver Karabulut isminin verilmesini istemiş.
Simdi bende bunun için diyorum ki yarım asır Başkanlık yaparak hizmet vermiş ve Genel Merkez Yönetimi’nde bulunduğu sıralarda da Bağ-Kur Kanunu’nun hazırlanmasında Kasım Önadıma da yardımcı olan Ali Geyik için bunu teklif etmeye ve gerçekleşmesini istemeye hakkımız var ve bu bir vefa borcudur.
İnşallah basta Tekirdağ Belediye Başkanı, Meclisi ve destek veren diğer kamu kuruluşlar ve Esnaf Odaları ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı’nın vereceği destek sayesinde bundan sonraki Kongrelere gelince Ali Geyik adını taşıyan caddede volta atmayı ya da çay bahçesinde çayımızı yudumlamak nasip olur.
Diğer başarılı Kooperatif Başkanı Kırklareli Kooperatif Başkanı da Hasan Kiraz 10 yıl yöneticilik 37 yıl da Başkanlık yaparak 47 yıllık başarılı bir kooperatifçidir. Bundan sonraki genç Başkanlar bunları örnek alarak bu rekorları inşallah egale ederler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here