Başarılı olan 34 kursiyere sertifikaları verildi

11
Pınarhisar İlçe Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Pınarhisar İlçe Merkezinde, 2 Şubat-6 Nisan 2011 tarihleri arasında 96 saat süreli “Fidan Üretimi Kursu” düzenlendi.
HABER MERKEZİ
 
İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personeli Tarım Teknikeri Selman Çiğdem tarafından verilen kursta 34 kursiyer belge almaya hak kazandı.
Pınarhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, İl Tarım Müdürü Hasan Çebi, İl Tarım Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İlçe Tarım Müdürü Faruk Naralan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, temsilcileri ve davetliler ile İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli TAR-GEL personeli katıldı.
Kurs, modüler programında “Fidan Üretimi” olarak adlandırılmış olmakla beraber, kursta fidan üretiminin haricinde genel olarak fidanlık ve meyve bahçesi tesisi kurulması, meyve üretim teknikleri, terbiye sistemleri ve budama, toprak işleme, sulama, gübreleme, hastalık ve zararlılarla mücadele, hasat, depolama ve pazarlama ile ilçemizde yayın olarak yetiştirilen meyveler hakkında konular işlendi.
Pınarhisar İlçe Tarım Müdürü Faruk Naralan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Pınarhisar’da meyvecilik son zamanlarda yaygınlık göstermekte ve buna paralel olarak sebzeciliğe de ilgi artış gözlendi. Verilen “Fidan Üretimi” kursuyla meyve üreticisi ve yetiştiricisi çiftçiler geleneksellikten kurtulup, modern yetiştiriciliğe geçmesi, her şeyi bilinçli ve tekniğe uygun yapması, böylece kendi ev ekonomisi başta olmak üzere ilçe ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bu ve benzeri kurs faaliyetleri devam edecektir.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here