“Başarılı bir ilk yarı geçirdik”

49
Kırklareli’de 53 bin 336 öğrenci karnesini aldı
* Kırklareli Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde Kırklareli Valisi Yaman; “Başarılı bir ilk yarı geçirdik ve umarım ikinci yarıda başarılı geçecektir” derken, Milli Eğitim Müdürü Korkmaz; “Kırklareli eğitim ve öğretimde örnek ve zirve başarılarıyla adından gururla söz ettiren bir şehir” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ
2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının 1. kanaat dönemi sona erdi. Kırklareli il genelinde 3 bin 36 okul öncesinde, 16 bin 240 ilkokulda, 16 bin 510 ortaokulda, 16 bin 550 ortaöğretimde olmak üzere 53 bin 336 öğrenci karnesine kavuştu.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırklareli Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda 10.30’da düzenlenen törende bir konuşma yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli’nin 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı’nı başarılı illerden biri olarak dönemi kapatacağını söyledi.
* “İlk yarıdaki başarımızı, ikinci yarıda da sürdüreceğiz”
Öğrencilerinin derslerinde olan başarılarını daha da arttırarak 2. kanaat döneminde iyi bir karne almalarını temenni eden Vali Yaman;
“Yaklaşık 300 kurumda 53 bin 300 öğrencimiz var. Başarılı bir ilk yarı geçirdik ve umarım ikinci yarıda başarılı geçecektir. 2012-2013 Eğitim öğretim yılında başarılı illerden birisi olarak dönemi kapatacaktır. Öğrencilerimizin bundan sonraki başarılarının daha da artmasını temenni ediyoruz. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı bir il olmaya devam ederiz.
Karnesi kötün olan çok fazla öğrenci yok. Belki bu dönem için bazı dersleri başarısız olan öğrencilerimiz olabilir. Ancak yılsonu itibariyle bütün öğrencilerimizin derslerinin daha da iyi olacağı kanaatindeyim. Ailelerin çok fazla çocuklarını baskı altına almasına gerek yok. Öğrencilerinde kendilerini strese sokmaya gerek yok. Umuyorum öğrencilerimiz çalışarak 2. dönemde derslerini düzeltecekler” dedi.
* “Kırklareli eğitim ve öğretimde örnek ve zirve başarılarıyla adından gururla söz ettiren bir şehir”
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ise, il genelinde 53 bin 336 öğrencinin karne alarak yarıyıl tatiline çıktığını hatırlatarak, Kırklareli’nin eğitim-öğretimde örnek ve zirve başarılarıyla adından gururla söz ettiren bir il olduğunu vurgulayan Korkmaz;
“Kırklareli il genelinde 53 bin 336 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar. Kırklareli eğitim ve öğretimde örnek ve zirve başarılarıyla adından gururla söz ettiren bir şehir. Karnedeki beklenmedik notlardan öncelikle öğrencinin sorumlu tutulmaması gerekiyor. Başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Karnedeki sonucu sorgulamak yerine süreç boyunca okul, öğretmen, aile işbirliğinin sürdürülerek risk faktörleri için görüşülmesi yarar sağlayacaktır.
Öğrencilerimizin aileleriyle ortak daha nitelikli zaman geçirmeleri için fırsat olarak değerlendirilmesi gereken dönemlerdir. Aile büyüklerimiz ve öğrencilerimiz ortak sosyal etkinlikler planlayıp fikir ve duygu paylaşımında bulunarak birlikte kitap okuma saatleri düzenleyerek tatil günlerini değerlendirmelidirler.
Ödül ve hediyeye odalı başarı, gayreti sürekli kılmaz. Çocuklar ödül ve hediye için çalışmaya alıştırılmamalı. Elbette gayret ve başarılar ödüllendirilmelidir. Ancak hediyelerin adı konmadan, vaat edilmeden, sürpriz olarak sunulması eğitimde ve kalıcı davranış geliştirmede daha etkilidir. En güzel hediyemiz de sonuç ne olursa olsun çocuğumuzu kucaklamak, ona sevgiyle sarılmaktır. Koşulsuz sevgi, güven duygusunun temelini oluşturmaktadır.
Başarı sıralamalardan ibret değildir ve kendimizi başkalarının en iyisi ile değil, kendi en iyimizle kıyaslamamız özetle kendi kendimizle yarışmamızdır akılcıdır. Önemli olan çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı olabilmeleridir” şeklinde konuştu.
Vali Yaman ve Milli Eğitim Müdürü Korkmaz, Gaziosmanpaşa İlkokulu’ndaki öğrencilere tek tek karnelerini vererek öğrenciler ile yakından ilgilendi.
Vali Yaman, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, başarılarının devamını diledi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.