Baş Cazgır Şükrü Kayabaş’ın ismini Babaeski’de ölümsüzleştirelim

20
85. Yıl B. Mandıra Belediyesi Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Pehlivan güreşlerinde Kırkpınar Başcazgırı Şükrü Kayabaş’ın sunumuyla ve manileriyle katılımcıları alkışlarla coşturdu.

HABER MERKEZİ

Kırkpınar Baş Cazgırı Şükrü Kayabaş, Büyükmandıra Yağlı Pehlivan Güreşlerinin başından sonuna kadar yüksek performansıyla dikkatleri üzerinde topladı.
Baş Cazgır Kayabaş ödül törenlerinden, ağalık açık arttırmasına kadar, B.Mandıra Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin vazgeçilmez ve ünü Türkiye’ye yayılmış üstadıydı.
Başpehlivanlık finaline başlamadan önce söylediği meşhur manileriyle yoğun alkış toplayan Kırkpınar Baş Cazgırı, Şükrü Kayabaş alçak gönüllü tavırlarıyla da ülke genelinde düzenlenen yağlı güreşlerin vazgeçilmez Baş Cazgırı olarak tanınıyor.
Yılların emektarı Kırkpınar Baş cazgırı Şükrü Kayabaş Babaeski’nin Sinanlı köyünden.
Babaeski’nin İsmini Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde yıllardır Televizyonlardan avaz avaz bağırarak “BABAESKİ’Lİ ŞÜKRÜ KAYABAŞ” diye duyuran, Kırkpınar Başcazgırı Şükrü Kayabaş’ın İsminin Babaeski’de bir sokağa bile verilmeyişi ise manidar.
Başkan Hacı’nın bu konuda duyarlı davranacağına ve en yakın zamanda Babaeski’nin ismini yücelten Kırkpınar Baş cazgırı Şükrü Kayabaş’ın İsminin kendisine yakışır bir şekilde ölümsüzleştirileceğine inanıyoruz. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here