Barış; “Kırklareli hakettiğini alamıyor”

20
* 23. Dönem CHP Kırklareli Milletvekili Op. Dr. Tansel Barış, önümüzdeki Genel Seçimler’de CHP Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Başta parti tabanı olmak üzere toplumun her kesiminden büyük destek ve kabul gören Barış, “Ayırımsız tüm halkıma hizmet için aday adayıyım” diyor.
Şenol Goncagül
Özel Haber
23. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili olarak TBMM de görev yapan Op. Dr. Tansel Barış; yaptığı çalışmalar ve meclisteki ağırlığı ile sürekli ses getiren bir isim olmuştu.
* Aday adaylığı kabul gördü
Hekim olarak olduğu kadar, politikada da saygın bir yere ve isime sahip olan Dr. Barış, geçtiğimiz günlerde CHP’den Kırklareli Milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı. Başta, parti tabanı olmak üzere, il deki STK’lar ve farklı görüşlere mensup vatandaşlardan büyük ilgi, destek ve kabul gören Dr. Tansel Barış, şimdiden Ankara yolunu yarılamış olarak yorum buluyor.
* Kırklareli hak ettiği yerde değil
Kırklareli insanının eğitimli, aydın, modern, yasalara uyan ve kültürlü insanlar olduğunu belirten Dr. Barış; “Vergilerimizi, SGK primlerimizi ödemede ülke birincisiyiz. Ancak, bunun karşılığında alınan yatırımlar aynı oranda değil! İktidar partisinin, Kırklareli ve hatta tüm Trakya’yı gözden çıkarmış gibi bir durumu var! CHP’nin kalesini yıkmak üzere, her türlü ceza kesiliyor!” dedi.
* “Göreve talibim”
Milletvekili olarak Ankara’da birçok önemli çalışmaya imza attığını ve bilgi, tecrübe ve donamımı ile yeniden göreve talip olduğunu belirten Dr Tansel Barış; “Önümüzde bir genel seçim var. Ülkede bir yangın var. Bu yangın durmalı. Talan var. Bu talan durmalı. Daha iyi olacağına dair söylemler ve yalanlar var. Bu yalanlar bitmeli. CHP’nin, önümüzdeki yerel seçimlerde ülke genelinde büyük bir patlama yapacağı ortada. Muhalefet olarak üzerimize düşeni yaptığımız gibi, iktidar partisi ve hükümet olarak ta üzerimize düşeni yapacağız. Kale, daha da güçlenecek. Kırklareli, CHP ile TBMM’ne 3 Milletvekili ile destek verecek, hakettiği hizmeti layığı ile alacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here