Barış; “İktidara yürüyen CHP’den korkuyorlar”

10
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Teşkilatının haftalık olağan Pazartesi toplantısı 8 Şubat 2010 Pazartesi günü yapıldı.

 

Lüleburgaz

Haftalık olağan toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı, gençlik Kolları Başkanı ve partililer katılırken (ADD)Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Tüzük Kurultayı’na katılan İlçe Başkanı Turabi Kayan katılmadı.
Toplantıda konuşan Milletvekili Tansel Barış, Türkiye’nin içinde bulunduğu kötü tablonun herkes tarafından net olarak görülmeye başlandığını belirtti.
Barış; “Nereden başlasam bilemiyorum. Gerek işsizlik sorununun çığ gibi büyümesi, gerek dış dünyaya karşı saygınlığımızın azalması ortada. AKP hükümeti ise sanal gündemler yaratarak CHP’yi yıpratmak için elinden geleni yapıyor. Başbakan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ne eşinin alınmayışını gündeme taşıyor. Oysaki böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Kamusal alanlarda hizmet verenlere türban yasağı vardır, hizmet alanlara böyle bir yasak yoktur. Ama AKP hükümeti bunu kullanarak insanlarımızın duygusallığından faydalanıp yaklaşan seçimlerde fayda sağlamaya çalışmaktadırlar. Geçenlerde Mecliste çıkan kavgayı da duymuş veya izlemişsinizdir. AKP’liler çıkardıkları kavga ve gerginlikle CHP’lileri kavgacı dövüşçü insanlar olarak göstermek ve bundan çıkar sağlamak istemektedirler. Ama Grup Başkanlarımızın talimatı ile bizler kavgaya karışmayıp yerimizde olanları izledik. İzlerken de utandık” dedi.
Tansel Barış; “İktidara yürüyen CHP, boş durmuyor. Çalışmalar gümbür gümbür devam ediyor. Genç işsizler için TÜBİTAK ile ortak girişimler yapılıyor. Geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi bir şeyler bırakmak için birlik beraberlik içinde olmalıyız” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here