Balkan Tarihi ve günümüze yansımaları anlatıldı

12
Frekans Gazetesi tarafından düzenlenen " Balkan Tarihi ve günümüze yansımaları" konulu konferans Aşkiye Neşet Çal Salonu’nda gerçekleştirildi.

Frekans Gazetesi tarafından düzenlenen " Balkan Tarihi ve günümüze yansımaları" konulu konferans Aşkiye Neşet Çal Salonu’nda gerçekleştirildi.
Frekans Gazetesi Başyazarı, MHP MYK Üyesi ve Balkan Türkleri Federasyonu Kurucu Başkanı Avukat Özcan Pehlivanoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget, Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı Süheyl Çobanoğlu, MHP İlçe Başkanı Serhat İskender, Frekans Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dr. Armağan Ayyıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı. Pehlivanoğlu konuşmasının başında Balkanlarda oynanan oyunlara değinerek " Planlı ve programlı bir şekilde Türkleri Balkanlardan atmak için çalışan devletler sonunda emellerine ulaşmış ve bizleri buralardan atmışlardır. Tarih kitaplarımızda bile bulunmayan bazı bilgileri yabancı devletlerin tarihçilerinden öğreniyoruz. Türklere yapılan vahşet ve eziyetler sonucunda ne yazık ki vatan topraklarımızdan ayrılmak zorunda kalmışız. Tarihimizde toprak kaybı olarak geçmesine rağmen ecdadımızın kan ile kazandıkları vatan topraklarını kaybetmişiz. Bizler geleceğimize emin adımlar ile yürümek istiyorsak tarihimizi iyi bilmeliyiz. Maalesef türk Milleti geçmişte başına gelenleri yeni nesillere anlatmadığı için gençler tarihini bilmemekte ve geleceğe de emin adımlarla yüryümemektedir" şeklinde konuştu. Yayın hayatına başladığı günden bugüne 5 yıldır önemli bir hizmet veren Frekans Gazetesini ve mutfağında çalışan Şenol Goncagül’ü kutlayan Pehlivanoğlu " Lüleburgaz’da böyle bir gazete çıkarıp Türkçe’yi yaşatmaya çalışan, her türlü engellemelere rağmen gazeteyi Balkanlara dağıtıp oradaki Türkleri birleştirmeye yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here