Balkan Kütüphaneler Birliği 3. Yıllık Toplantısı Kırklareli’de yapılacak

8
Balkan Kütüphaneler Birliği 3. Yıllık Toplantısı 27-28 Mart 2013 tarihleri arasında Kırklareli Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Kırklareli’de düzenlenecek.
HABER MERKEZİ
Toplantı ile ilgili olarak Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Balkan ülkelerinden akademisyenler ve kütüphanecilerin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı da ortak proje önerileri, açık erişim gibi konular ve birliğin güncel sorunları tartışılacak; birliğin geleceğine yönelik stratejik kararlar alınacak.
29 Temmuz 2009 tarihinde 6 balkan ülkesinden 10 kurumun katılımıyla kurulan Balkan Kütüphaneler Birliği, Balkanlarda faaliyette bulunan devlet, halk, üniversite, araştırma ve özel kütüphaneler  arasındaki iletişim, işbirliğinin artırılması ve Balkanlardaki kültürel mirasın korunması ile Balkan ülkeleri kütüphanelerindeki koleksiyonların paylaşımı doğrultusunda kaynaklara ortak erişimin sağlanması ve bilgi ve belge yönetimini ve arşivler ile ilgili alanlardaki faaliyetlerde kalitenin yükseltilmesi için çaba gösteren bir sivil toplum örgütüdür. 
Toplantıya katılım ve daha fazla bilgi; http://www.balkanlibraries.org.tr/blu2013/default.aspx, http://www.balkanlibraries.org.tr/default.aspx internet adreslerinden edinilebilir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here