Balkan Heyeti’nden Prof. Dr. Aykaç’a ziyaret

1
Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Karadağ’dan bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen aralarında Aliya İzzetbegoviç’in yakın arkadaşları,..
HABER MERKEZİ 
Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Karadağ’dan bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen aralarında Aliya İzzetbegoviç’in yakın arkadaşları, eski anayasa mahkemesi başkanı, doktor, akademisyen, ekonomist, bürokrat ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin de bulunduğu 50 kişilik bir heyet, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’a ziyarette bulundu.
Balkan Heyeti’ni makamında kabul eden rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Türkiye’nin Balkan ülkeleri ile ortak bir tarih ve kültürel mirası paylaştığını ifade ederek birliktelikleri ve dostlukları devam ettirmenin önemini vurguladı. Prof. Dr. Aykaç, konuşmasının devamında Kırklareli Üniversitesi’nin Balkanlara yönelik faaliyetlerinden söz ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Evlad-ı Fatihan’ın torunları olduklarını belirten misafirler, Türkiye’nin kendilerinin anavatanı olduğunu ve Türkiye geliştikçe Balkanların da geliştiğini dile getirdiler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here