Balıkçılar 1 Eylül’e hazırlanıyor

14
Karadenizli balıkçılar, denizlerde 1 Eylül’de sona erecek av yasağı öncesinde, tekne ve ağlarda bakım, onarım çalışmasına başladı.
HABER MERKEZİ
Karadenizli balıkçılar, denizlerde 1 Eylül’de sona erecek av yasağı öncesinde, tekne ve ağlarda bakım, onarım çalışmasına başladı.
Karadeniz’e kıyısı bulunan Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’ndeki balıkçılar, karaya çektikleri teknelerini ve ağlarını onararak yeni sezona hazırlanıyor.
Av yasakları nedeniyle 15 Nisan’da ara verdikleri "ekmeği denizden çıkarma" mücadelesine 1 Eylül’de tekrar başlayacak olan balıkçılar, yeni sezondan umutlu.
İğneada’da 26 yıldır balıkçılık yapan İlker Şık yaptığı açıklamasında, 1 Eylül için hazırlıklara başladıklarını söyledi.
İyi bir sezon geçirmek istediklerini belirten Şık, "Yeni sezona yeni umutlarla hazırlanıyoruz. Heyecanla hazırlıklarımızı yapıyoruz ancak balıkçının durumu ortada. Borçlarımız var. Büyük tekneler, bizim gibi ufak işler yapan balıkçıları bitirdi" diye konuştu.
Balıkçılardan, Seyfettin Coşkun da yeni sezonun tüm balıkçılara bol kazanç getirmesi temenni etti. Geçen yıl kötü bir sezon geçirdiklerini dile getiren Coşkun, 1 Eylül’de "vira bismillah" diyerek denize açılacaklarını vurguladı. Cevat Metin ise bu sezon denizden "bereket" beklediklerini kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here