Bakır Ailesi mutluluğun en büyüğünü yaşıyor

20
Terör Örgütü IŞİD tarafından Irak’ın Musul kentinde rehin alınan ve Türkiye’ye getirilen konsolosluk görevlilerinden Özel Harekatçı Yalçın Bakır’ın ailesi büyük mutluluk yaşıyor. Baba Bakır; "Bizim için bayram oldu, çok mutluyuz. Oğluma kavuşacağımı biliyordum. Akşam sanki içime doğdu" dedi.
HABER MERKEZİ
Terör Örgütü IŞİD tarafından Irak’ın Musul kentinde rehin alınan ve Türkiye’ye getirilen konsolosluk görevlilerinden Özel Harekatçı Yalçın Bakır’ın Kırklareli’ndeki ailesinde sevinç hakim.
Bakır’ın serbest kaldığını öğrenen yakınları, ailenin İstasyon Mahallesi’ndeki evini ziyaret etti.  Baba Nazmi Bakır, evinde yaptığı açıklamada, oğlunun serbest kaldığını televizyon izlerken öğrendiğini söyledi. Çok heyecanlı olduklarını belirten Bakır, oğluna kavuşacağı zamanı beklediğini ifade etti.
Oğlunu karşılamak üzere İstanbul’a gideceklerini dile getiren Bakır; ”Bizim için bayram oldu, çok mutluyum. Oğluma kavuşacağımı biliyordum. Akşam sanki içime doğdu. Sabah da televizyonda haberleri izlerken öğrendim. Oğlumu televizyonda gördüm. Takım elbise giydirmişler. Çok büyük bir mutluluk oldu" dedi. Anne Ayşe Bakır da çok heyecanlı olduklarını belirterek, "Çok şükür, Allahım’a hamdolsun" dedi. 
* "Dualarımız kabul oldu"
Bakır’ın eşi Zehra Bakır ise çok sevinçli olduklarını bildirdi. Eşiyle telefonla görüştüğünü belirten Bakır; "Çok heyecan var. Dualarımız kabul oldu. Güveniyorduk zaten geleceklerine ama günü belli değildi. Çok şükür o gün geldi. Telefonla görüştük. Eşim bana ‘Urfa’dayız bekliyoruz. Merak etme iyiyiz’ dedi. İlk sözleri ‘İyiyiz çok şükür kurtulduk’ oldu. Sabrettik ve kavuşacağız" dedi.
Bakır’ın 3 yaşındaki çocuğu Esat Bakır da babasının kendisine Japon balığı getirmesini beklediğini ifade etti. Bakır ailesi, açıklamanın ardından Kırklareli Emniyet Müdürlüğüne ait otomobille İstanbul’a hareket etti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here