Bakan Kılıç; “Kırklareli’de Spor’a yapacağımız yatırımlarımız devam edecek”

11
* Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç; “Biz her vatandaşımızın, her kardeşimizin, hizmet alması için elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Bizim derdimiz Millete hizmet etmektir. Kırklareli’de spora yaptığımız yatırımlarımız bundan sonrada artarak devam edecektir” dedi.


HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 16 Mart 2014 Pazar günü Kırklareli’ye bir gezi düzenledi. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, teşkilat üyeleri ve partililer tarafından Lüleburgaz’da karşılanan Bakan Kılıç Lüleburgaz Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.
Burada konuşan Kılıç, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yerel seçimlerde tüm vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Kılıç; “Biz her vatandaşımızın, her kardeşimizin, hizmet alması için elimizden geleni her zaman yapıyoruz. Biz yerel belediyeciliği, yerel hizmeti, AK Parti belediyeciliği’nin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü belediye hizmetini yaptığınız zaman doğrudan vatandaşımız bundan faydalanıyor. Bizim derdimiz ne? Millete hizmet etmek. Bu hizmeti yapacak olan herkesle biz çalışırız, destek oluruz. Ama bizimle beraber olmak istemeyenler var. ‘Aman hükümet bu noktada puan almasın, aman Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptıkları bu hizmetlerden dolayı destek görmesin’ Şimdi bu zihniyetle yaklaştığınızda olmuyor. O zaman siz hizmet için yola çıkmış olmuyorsunuz. Sadece ve sadece dar çerçeveden bakmanın çizgisinde olursunuz, o zaman da millete hizmet edemezsiniz. Kendinizi kilitler kalırsınız. Biz size hizmet için buradayız, başka bir amacımız yok. Sandıkta gereken cevabı vereceğinize inanıyorum.”
Konuşmasının ardından Lüleburgaz’daki esnafları ziyaret eden Bakan Kılıç beraberindekilerle birlikte saat 15.00 sıralarında Kırklareli merkez ilçeye geldi. Kırklareli Valiliği önünde; Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alyb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay,  Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, kurum personeli, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli Belediye ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ve partililer tarafından karşılanan Bakan Kılıç, Vali Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra bir çay bahçesinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Kılıç, istek ve sıkıntıları dinledi. Bu arada Bakan Kılıç’tan, ilköğretim okulu öğrencisi Yaren Zeynep Sosyal, Cuma günü kaybolan arkadaşı Halil İbrahim Aktaş’ın bulunmasını istedi. Bakan Kılıç ise konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Kırklareli Valiliği tarafından bir otelde düzenlenen yemeğe de katılan Bakan Kılıç, buradaki konuşmasında, Kırklareli’de bakanlık olarak birçok yatırım yaptıklarını söyledi.
Kırklareli’de spor alanında başlatılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Bakan Kılıç; “Bakanlığımız nezdindeki hem spor alanındaki yatırımlarımız bu noktada burada kapalı yüzme havuzu ile ilgili yatırımlarımız var, stadın yeniden getirilmesiyle ilgili yatırımlarımız var. Gençlik merkezlerimizle ilgili yatırımlarımız var. Bunları hızlandıracağız. Zaten devam eden yatırımlar söz konusu. Bunun dışında öğrencilerimize dönük yatırımlar söz konusu. Üniversite kampüsümüzün içerisinde yurt yatırımımız var. Sayın valimizde bize yer tahsisiyle ilgili çalışmalarda bize destek oldular. Biraz gecikmiş bir süreç var onu tamamladık” dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here