Bahçeli gündemi değerlendirecek, Bulut’a destek isteyecek

22
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, MHP Kırklareli İl Teşkilatı tarafından bugün saat 12.30’da Kırklareli Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan mitinge katılacak. Bahçeli mitingte gündemde yer alan konuları değerlendirerek, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut için Kırklarelililerden destek isteyecek.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin, yerel seçim kampanyası çerçevesinde İl, İlçe ve Beldelerde yaptığı miting ve ziyaretlerin bugünkü durağı Kırklareli.
5 Mart 2014 Çarşamba günü Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne bağlı Çakıllı Beldesi’ne gelen MHP Genel Başkanı Dr. Bahçeli Belediye Başkanı Mehmet Bayram’ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Son dönemde ilk kez bir Genel Başkan tarafından ziyaret edilen Çakıllı halkı Bahçeli’ye büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Esnaf ziyaretlerinde de bulunan Bahçeli halka hitap ederek Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram’ın Çakıllı için bir şans olduğunu önceden olduğu gibi bu seçimde de Mehmet Bayram’a desteklerini sürdürmelerini istedi.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli haberimiz yayına hazırlandığı saatlerde Vize halkıyla buluşmak ve onlara hitap etmek üzere yola çıktı.
Bahçeli’nin bu günkü Kırklareli Programı saat 10.00’da Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’ni ziyaretiyle başlıyor. Saat 10.30’da Demirköy’e gelecek olan Bahçeli Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’a yapacağı ziyaretten sonra saat 11.30’da Pınarhisar’da olacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçimlerin Pınarhisar’daki iddialı ismi MHP Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Çalık ile Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan mitingde halka hitap edecek. Bahçeli saat 12.30’da Kırklareli’ye gelecek ve Dingiloğlu Parkı önünde düzenlenecek mitingde halka hitap edecek.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin gittiği her yerde büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılandığını belirten MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan ve Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner yaptıkları açıklamada, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ve Kırklareli MHP İl Teşkilatı’nın 8 ay önce yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını, Belediye Başkan Adayları’nı ilk açıklayan parti olduklarını söylediler.
Genel Başkan  Bahçeli’nin ziyaret ettiği ilçelerde esnaf ve sivil toplum örgütleri ile de bir araya geldiğini aktaran Savaşan ve Yamaner,  Bahçeli’nin bu geziler sırasında vatandaşlar tarafından büyük bir sevgi ile karşılandığını ifade ettiler.
MHP Kırklareli İl Başkanı Savaşan ve Merkez İlçe Başkanı Yamaner, Bahçeli’nin gezi programları hakkında da şunları söylediler;
“Genel Başkanımız, il gezileri ile seçmenin ayağına gidiyor. Bir ilde miting yapıp, sonra oradan ayrılmayı tercih etmiyor, İlçe İlçe, Belde, Belde dolaşıyor. Genel Başkanımızın, yerel seçimin yapılacağı tarih olan 30 Mart’a kadar bütün günleri dolu olacak. İl, İlçe ve Beldeleri gezecek.”
Halkın, Adayları Derya Bulut’a büyük bir teveccühü olduğunu belirten Savaşan ve Yamaner, MHP’nin Kırklareli’de seçimi mutlaka kazanacağını, birçok İlçe ve Belde’de halkın MHP’li Belediyecilikle buluşacağını belirttiler.(Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here