Bahçe Satrancı PMYO öğrencilerinin hizmetinde

0
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, Dev Satranç Takımı’nı öğrencilerine hoş bir bahar hediyesi olarak hizmete sundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, Dev Satranç Takımı’nı öğrencilerine hoş bir bahar hediyesi olarak hizmete sundu. Bahçe satrancı olarak da bilinen ve klasik satranç takımlarına nazaran dev oyun taşlarına sahip olan satranç düzeneklerinden biri Pınarhisar MYO’da öğrencilerin kullanımına açıldı. Meslek Yüksekokulu bahçesine yerleştirilen büyük boyutlu satranç düzeneği Pınarhisar MYO öğrencilerinin ders aralarında keyifle vakit geçirmelerine imkân tanıyacak.
Bahar mevsiminin gelmesi ve havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte öğrencilerin okul bahçesinde daha fazla vakit geçirmeye başlaması Pınarhisar MYO yönetimini harekete geçirdi. Öğrencilerin dinlence zamanlarını daha keyifli değerlendirebilmeleri için kendilerine küçük bir bahar hediyesi hazırladıklarını belirten Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan, Bahçe Satranç Takımı’nın aynı zamanda hoş bir dekor oluşturduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan, açıklamasında öğrencileri yalnızca fiziksel aktivitelere yönelik sporlara değil, satranç ve benzeri zeka sporlarına yönlendirmenin önemine değindi. Okullarına kazandırdıkları bu düzeneğin bir beyin sporu olarak değerlendirilen satrancı aynı zamanda küçük çaplı bir fiziksel aktivite de içeren bir spor etkinliği haline getirdiğini söyleyen Toylan, öğrencilerin düzeneğe gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.