Bağışlanan kitaplar Türkoloji Kitaplığı’na iletildi

18
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kırklareli Üniversitesi temsilcileri Filibe Paisii Hilendarski Üniversitesi Türkoloji Kitaplığı için gerçekleştirilen Kitap Bağışı’nda toplanan 3 bin adet kitabı üniversite yetkililerine teslim etmek üzere Bulgaristan’a bir ziyarette bulundu.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kırklareli Üniversitesi temsilcileri Filibe Paisii Hilendarski Üniversitesi Türkoloji Kitaplığı için gerçekleştirilen Kitap Bağışı’nda toplanan 3 bin adet kitabı üniversite yetkililerine teslim etmek üzere Bulgaristan’a bir ziyarette bulundu. Heyet, Filibe Başkonsolosluğu’nu ziyaretlerinin ardından Paisii Hilendarski Üniversitesi’ne geçerek kitapları yetkililere teslim etti.
Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Ahmet Altay, Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ve Teknoloji Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan’dan oluşan Kırklareli Üniversitesi heyeti 20 Mart 2014 tarihinde Filibe’ye akademik bir ziyaret gerçekleştirdi.
Filibe’de ilk olarak Türkiye Başkonsolosluğu’na giderek Başkonsolos Şener Cebeci ile görüşen heyet, kampanyanın düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Cebeci’ye teşekkürlerini iletti.
Heyet, Filibe Başkonsolosluğu ziyaretinin ardından birkaç hafta önce Başkonsolosluk tarafından teslim alınan kitapları Filibe Paisii Hilendarski Üniversitesi’ne iletmek üzere Başkonsolos Şener Cebeci ile birlikte ikinci duraklarına geçti. Kampanyada toplanan 3 bin adet kitabı Filoloji Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Jivko İvanov ve Üniversite Kütüphanesi Direktörü Milka Atanassova Yankova’ya teslim eden Kırklareli Üniversitesi akademisyenleri, meslektaşlarına iki üniversite arasındaki işbirliği ve yardımlaşmanın her alanda artması yönündeki temennilerini ileterek ziyaretlerini sonlandırdı. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here