Bağbozumu Festivali sona erdi

16
13 Eylül 2013 Cuma günü başlayan festivalde 14 Eylül 2013 Cumartesi günü 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği kapsamında….
HABER MERKEZİ
13 Eylül 2013 Cuma günü başlayan festivalde 14 Eylül 2013 Cumartesi günü 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği kapsamında "Kırklareli’de Bağcılık" konulu panel gerçekleştirildi.  
Kırklareli Hareketi Derneği’ndeki panelde Kırklareli Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Kutbay Beni, bağcılığın bilinçli bir şekilde yapılmasını belirtilirken, Trakya bölgesinde bağcılığın son yıllarda tekrardan geliştiğini kaydetti. Panele, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, üzüm üreticileri ile vatandaşlar katıldı. Başkan Çağlayan panele katılan konuşmacı ve vatandaşlara teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, konuşmacılara çiçek takdim ederken, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ise katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
 Fatih Portakal ile söyleşi ve imza günü
 Kırklareli Belediye Başkanlığı ile Fen Bilimleri Koleji ortak projesi kapsamında ilk kitabı “ses”SİZ ile Fatih Portakal, Kırklareli Dostluk Evi’nde okuyucuları ile buluştu. Saat 19.00’da gerçekleştirilen söyleşi ve imza gününde hayranları ile buluşan Portakal, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Daha çok Türkiye gündemi ile sorulan sorular olunca Fatih Portakal şunları dile getirdi: “Trakya’ya daha önce gelmiştim. Edirne ve Tekirdağ’ı ziyaret ettim. Kırklareli’ni açıkçası merak ediyordum. Buranın küçük ama şirin bir yer olduğunu gördüm. İnsanlarının medeni ve rahat olduğunu anladım. Sizlerin merak ettiği konular olduğunu biliyorum. Bunlara burada değinmeye çalışacağım. Türkiye’miz maalesef ki davul gibi gergin. Kutuplaşma zıtlaşmalar fazlasıyla var. Şunu açıkçası söyleyebilirim özgür basın diye bir şey yok. Ya yandaşsınızdır ya değil. Eğer değilseniz yarın işinize geldiğinizde kendinizi kapı önünde bulabilirsiniz. Bu kime göre yandaşlık onu da anlamak mümkün değil. Sadece şimdiki hükümet politikası değil bu kim gelirse gelsin onun yanında olmadığınız müddetçe işiniz zor. Bu işin sağı solu yok Türkiye’si var” dedi. Daha sonra hayranları ile fotoğraf çektirip, ‘ses’SİZ isimli kitabını imzaladı. Ayrıca Başkan Çağlayan tarafından Fatih Portakal’a teşekkür plaketi verildi. 
Final Gökcan Sanlıman ve Soner Olgun ‘dan
Cumartesi gecesi 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği kapsamında saat 20.30’da sahneye çıkan Gökcan Sanlıman sırası ile şarkılarını dinleyenlerine seslendirdi. Sanlıman konser sonunda hayranlarına teşekkür ederken, tekrardan Kırklareli’de buluşmak dileği ile sahneden ayrıldı. Soner Olgun şarkılarını seslendirmek için sahneye çıkmadan önce ise Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “Şenlik” kapsamında havai fişek gösterileri yapıldı. Sahnede yerini alan Olgun, söylediği bütün şarkılar ile hayranlarını mest etti. Konser sonunda basın mensuplarına röportaj veren Soner Olgun, Kırklareli’de olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Serkan Koçtürk 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here