Bağ Evleri’ni soyan 3 kişi yakalandı

23
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bağ evlerinden hırsızlık yapan 3 kişinin yakalandığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bağ evlerinden hırsızlık yapan 3 kişinin yakalandığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Müdürlüğümüz Sorumluk bölgesinde 4, Jandarma sorumluluk bölgesinde 1 Bağ Evi’nden hırsızlık olayını gerçekleştiren failleri, Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde tespit edildi. 04 Eylül 2014 günü yapılan çalışmalarda, bahse konu hırsızlık olaylarını şüpheliler O.P., O.A. ve V.A.E.’in kiraladıkları araçla gerçekleştirdikleri, çok sayıda güvenlik kamera kayıtları, MOBESE, Plaka Tanıma Sistemi Kayıtları ve şüpheli şahısların kiraladıkları aracın GPRS Kayıtları’nın incelemesinden belirlendi. Şüpheli şahısların konutlarında ve irtibatlı oldukları kişilerin konutlarında 8 ekibimizin katılımı ile eş zamanlı olarak 5 ayrı adreste ile yapılan aramalarda polis ve jandarma bölgesindeki gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ait çok sayıda ziynet eşyası, takı, saat, su motoru, jeneratör, kablo ve ev eşyası ele geçirildi. Olayın şüphelileri hakkında hırsızlık suçundan, işlem yapılarak tanzim edilen soruşturma evrakı ile birlikte adli makamlara sevk edildi. 05 Eylül 2014 günü Tekirdağ Deniz Limanı Şube Müdürlüğü görevlilerinin ilimize intikali sonrasında hırsızlık olayının şüphelileri tarafından çalınan kasanın Kırklareli Barajı’na attıkları yönünde beyanları doğrultusunda, bahse konu kasa bulunarak görevlilerce barajdan çıkartıldı.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here