Baba’lardan AEP’e büyük ilgi

7
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 01 Eylül 2010 – 01 Nisan 2011 tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ve eğitici başına düşen kursiyer sayısı bakımında Türkiye’deki 81 İl içerisinde 1. sırada yer alınan “0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı (AEP)” bu yıl da uygulanıyor. Programa annelerin yanı sıra geçtiğimiz yıla oranla babalarda büyük ilgi gösteriyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde aile içi iletişimini geliştirmeye yönelik olarak 01 Eylül 2010 – 01 Nisan 2011 tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek Kırklarelinin Türkiye 1ncisi olduğu 0-18 Yaş Aile Eğitimi Programı (AEP) bu yıl da uygulanmaya başladı.
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün açmış olduğu Aile Eğitimi Programı kursuna katılan annelerin çalışan eşlerine, yani babalara annelerin 6 haftada gördüğü eğitimler hakkında bilgiler verildi.
17 Kasım 2011 Perşembe günü saat 19.30’da Toplum Merkezi Müdürlüğü Sınıfında yapılan, “Baba” toplantısında anne ve babaların birlikte hareket ederek çocuklarına yaklaşımın aile içi ve okul başarılarındaki öneminin büyük olduğu vurgulandı. Babalar için düzenlenen programa katılım çok iyiydi. Atatürk İlköğretim Okulu ve Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu olarak katılan kursiyerlerin eşlerine 3-6 yaş (Okul Öncesi) ve 7-11 yaş (Ön Ergen) çocuklar ile çıkabilecek sıkıntılar paylaşıldı. Böylece anne ve babaların çocuklar ile ilgili sıkıntıların giderilmesinde alınan ortak kararların sorunsuz olabilmesi hedeflendi.
*Aile Eğitimi’nin amacı
Aileleri çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmek. Çocukla sağlıklı bir iletişim kurmayı öğretmek. Ailelere çocuklarına olumlu davranış ve alışkanlıklar kazandırma yollarını öğretmek. Çocuk bakımı, sağlığı ve beslenmesi konusunda yardımcı olmak. Başta çocuk hakları olmak üzere temel haklar ve özgürlükler konusunda bilinçlendirmek. Engellileri ve engelli ailelerini anlamak ve onlara karşı toplumsal sorumluluklarımızı öğretmek.
Aile Eğitimimiz ücretsizdir. Eğitim alarak çocuklarınızı dinlemeyi ve anlamayı, önemsemeyi ve başkalarıyla kıyaslamamayı, onlara güvenmeyi, değer verdiğinizi göstermeyi, sevginizi belli etmeyi, zaman ayırmayı ve onlarla oynamayı öğrenebilirsiniz. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.