“Babaeski’yi gerçek bir Avrupa kenti yapacağız”

6
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı 09 Aralık
2010 Perşembe günü katıldığı CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’ndaki olağan
haftalık toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

HABER MERKEZİ

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı Babeski’ye kazandırılacak olan Alış-Veriş Merkezi ile ilgili şunları kaydetti:
“Babaeski’ye yeni bir Alış-Veriş Merkezi inşaatı başlıyor. Firma yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Firma yetkililerinin bana verdiği bilgiye göre Alış-Veriş Merkezi’nin Temel Atma Töreni 20-30 Aralık tarihleri arasında ki uygun bir günde yapılacak. Alış-Veriş Merkezi’nin tamamlanıp açılışının yapılması, muhtemelen 1 Haziran 2011 olarak hedefleniyor. Ayrıca bu bir Alış-Veriş Merkezi olacak. Lütfen Süper Market tarzı işletmelerle Alış-Veriş Merkezi konusunu karıştırmayalım. Şu anda Edirne’de, Kırklareli’de böyle bir Alış-Veriş Merkezi yok.
Ben bu Alış-Veriş Merkezi konusunu çok önemsiyorum. Çağımızda artık belediyeler Cep Sineması, Yüzme Havuzu gibi işlerle uğraşmaz. Biz bu kompleksleri şehrimize sağlayacak olan kuruluşlara destek olacağız. Bu Alış-Veriş Merkezi’nin içerisinde 70 tane dükkan, 2 adet Restaurant olacak. Bu işletmelerde Babaeskili vatandaşlarımız için bir istihdam sağlayacak. Artık bizde Babaeski’de yaşayan insanlarımıza kendilerini şehirde yaşadığını hissettirmemiz lazım. Biz Babaeski’nin önündeki baraj kapaklarını açmak istiyoruz.
Bunun yanı sıra Babaeski’de Babaeski Yüksekokul Binası karşısına yeni bir Öğrenci Yurdu yapılacak. Bu yurt 1000 öğrenci kapasiteli olacak. Bu çalışma içinde elimizden gelen desteği yapacağız. Edirne’deki öğrencilerden de bir kısım öğrencinin Babaeski’deki Yüksekokula geleceği edindiğimiz bilgiler içinde. Ardaş Market ilçemizde hipermarket yapmak istiyor. Bu faaliyetle de ilgili çalışmalar hızla devam etmektedir. 100 yataklı Babaeski Devlet Hastanesi’nin temellerinin de Genel Seçimler öncesinde atılacağını siyaseten önsezi olarak paylaşabilirim. Babaeski’mizde eğitim ile ilgili de yakın gelecekte yapılması düşünülen Atatürk Mahallesi’ndeki İlköğretim Okulu yapım çalışmaları da gündemdeki ciddiyetiyle devam etmektedir.
Babaeski Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya devam edeceğiz. Babaeski’yi gerçek bir Avrupa Kenti seviyesine getireceğiz.” (c.ç.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here