Babaeski’ye yapılacak dev yatırımlar Eylül’de başlıyor

20
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından İller Bankası ve Edirne Devlet Su İşleri Müdürlüğüne yapılan tüm proje başvuruları ilgili makamlar tarafından onaylandı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından İller Bankası ve Edirne Devlet Su İşleri Müdürlüğüne yapılan tüm proje başvuruları ilgili makamlar tarafından onaylandı.
İlk etapta Babaeski’nin Kanalizasyon Şebekesi’nin Değişimi, İçme Suyu Şebeke Hattı’nın Yenilenmesi, Atık Su Arıtma Tesisi’nin İnşaatı’nı kapsayan yatırımlar Eylül ayında başlayacak.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Babaeskimizin çehresini değiştiriyoruz dedik ve bir bir hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz” diyerek projeler hakkında şunları söyledi:
“Babaeski’mizi Avrupa Kenti yapacağımızı söylediğimizde önce Babaeski’mizin altyapısını yeniden planladık. Ne yazık ki Babaeski’mizin altyapısı bitmiş durumda. Eğer altyapısını değiştirmeseydik tarih bizlerden hesap soracaktı ve bu konuda İller Bankası Müdürlüğümüzün desteği ile altyapımızın değiştirilmesi konusunda çok büyük yatırımlara imza attık. İller Bankasına başvuruda bulunduğumuzda herkes Babaeski Belediyesi’nin projeleri onaylanmaz diyordu. Babaeski’nin altyapısını değiştirmek için yaklaşık 60 Milyon TL’ye ihtiyaç vardı. Bu kaynağı da uzun vadede bulamaz dediler. Bulamaz dedikleri her şeyi ilçemizde hayata geçiriyoruz. Babaeski’nin çehresini değiştirmek için altyapı yatırımları kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Altyapısı olmayan bir ilçede ne değişim yapabilirsiniz, ne yenilik, ne de o ilçenin geleceğini değiştirebilirsiniz. Biz önce ilçemizin tüm altyapısını yeniliyoruz. Babaeski Halkı yapılanların farkında. Babaeski Halkı altyapının ne kadar önemli olduğunun bilincinde. Onların bizlere desteği ile ilçemizde yapamayacağımız hizmet, projemiz bulunmamaktadır. Yeni İçme Suyu Depomuzu ve Su kuyularımızı Festivalimizde hizmete açıyoruz. Yeni su depomuzdan Eylül ayında ilçemize su vermeye başlayacağız. Atık Su Arıtma Tesisimizin tavsiye çalışmaları başladı. Ekim Ayı içerisinde tahminim temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Kanalizasyon Şebekemizin ve İçme Suyu Şebeke Hattımızın çalışmaları Eylül sonu başlayacak. Babaeski Belediyesi, Babaeski Belediye çalışanları bu dev yatırımlar ile ilçemizde tarih yazmaktadır. Bizler laf üretmiyoruz, proje üretiyoruz ve proje üretmeye devam edeceğiz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here