Babaeskispor’un yeni yönetimi büyük hedeflere kilitlendi

59
Kırklareli Amatör Süper Futbol Ligi’nde mücadele eden Babaeskispor’da, yeni seçilen Yönetim Kurulu’nun, ilk icraatı muhteşem bir “Dayanışma Gecesi” düzenlemek oldu.


Özkan Başaran- Ahmet Bağlartepe

Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekli gecede, sanatçı Rumelili Ekrem’in eşliğinde 300 kişi ağırlayan Babaeskispor Yönetim Kurulu, 1969 yılından bu yana Kulübe hizmeti geçenleri de unutmadı. Eski Devlet Bakanı Hasan Korkut, Babaeski Garnizon Komutanı İs.Kd. Alb. Murat Mayda, Belediye Başkanı Abdullah Hacı ve İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak’ın da katıldığı muhteşem gecenin sunuculuğunu Babaeskispor’a büyük emekler veren eski Kulüp Başkanı Nusret Can yaptı.
Gece’de, Babaeskispor Yönetim Kuruluna yeni seçilen Kulüp Başkanı Murat Ömür Kavak ve Üyeler Ahmet Akbulut, Ülkü Tırpancı, İlker Dursun, Ekrem Bakkaloğlu, Atilla Emir, Emrah Uçak, Mehmet  Sunar, Kenan Özkan, İsmail Ongun, İbrahim Kaya, Metin Karakuş, Çelikcan Polat, Mehmet Taşkaya, Adnan Üstünay, İsmail Bakırcı, Zafer Cihangir ve Tamer Esen, tek tek tanıtıldı.
Böyle dürüst bir yönetimin oluşmasında en büyük katkıyı da Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı gösterdi. Başkan Hacı’nın Babaeskispor’un daha iyi günler görmesi için yaptığı katkılar unutulamaz. Babaeskispor’a Kuruluş tarihi 1969 yılından bu yana Kulüp Başkanı olarak hizmeti geçenlere kristal plaket verildi.
Babaeskispor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ömür Kavak, ayrıca; Garnizon Komutanı İs.Kd. Alb. Murat Mayda ve Belediye Başkanı Abdullah Hacı’ya da Babaeskispor Kulübüne hizmet ve katkılarından dolayı birer kristal plaket takdim etti.
Gece’de Babaeskispor’un Kuruluşunda büyük emekleri geçen efsane Belediye Başkanı Merhum Gündüz Onat’ta unutulmadı. Onat’ın plaketini ailesine vermek üzere Yönetim Kurulu Üyesi Metin Karakuş, Belediye Başkanı Abdullah Hacı’ya verdi.
Belediye Başkanı Abdullah Hacı, gece’de yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Babaeskispor gecesine gelerek bizleri güç kattığınız, destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Babaeskispor tüm Babaeski’nin hepimizin müşterek malıdır. Babaeski’de yaşayan otuz bin kişinin Babaeskispor üzerinde payı vardır. Biz özellikle görevde kaldığımız sürece Babaeskispor’a asla siyaseti karıştırmayacağız. Size buradan bunun teminatını veriyorum. Babaeskispor’a siyaset karıştığı anda müdahale edeceğim. Sizler para olarak yardım ettiniz, edemeyen Babaeskililer de maçlara gelmek suretiyle yardım edeceklerdir. Babaeskispor’a hizmet etmiş tüm Kulüp Başkanlarına Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Yeni arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”
Garnizon Komutanı İs.Kd. Alb. Murat Mayda’da, yaptığı konuşmasında, yeni seçilen Babaeskispor Yönetim Kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.
Babaeskispor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ömür Kavak’ta, gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “İlk adımı hep beraber atmak amacıyla bu güzel geceyi tertipledik. Geçmişte Türkiye Profesyonel 2’inci Ligde yer almış Babaeskispor Kulübüne gereken öneminin verilerek yaşatılması ve Babaeski halkının gurur kaynağı olması için şahsım ve Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımla gereken çalışmayı yapacağız. Gençlerimizin spora olan ilgilerini arttırmak sporseverlere zevkli futbol keyfi izlettirmek istiyoruz. Geceye katılımlarınızdan dolayı şahsım ve Yönetim Kurulum adına hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”
Sanatçı Rumelili Ekrem’in muhteşem bir konser verdiği gecede sporseverler doyasıya eğlendi.
Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Sanatçı Ekrem’e gecenin anısına bir gümüş plaket verdi ve kendisini Babaeski Tarım Festivaline davet etti.
Babaeskispor Yönetim Kurulu Üyesi Ülkü Tırpancı’da gecede sanatçı Ekrem’e bir buket çiçek verdi.
Önceki Babaeskispor yöneticisi ve yeni yönetimde de görev alan Metin Karakuş’un yıllarca Babaeskispor’a katkıları ve olaya vakıf olması da yeni yönetimde yer almayı kabul etmiş olması Babaeskispor için bir şanstır. Dayanışma gecesi için kapı kapı gezerek bilet satması ve gecenin organizasyonundaki olağanüstü çabalar gözden kaçmayan Metin Karakuş gecede hiç oturmadan sürekli koşuşturdu. Yıllarını Babaeskispor aşkı için yağmur çamur demeden harcayan Metin Karakuş’un Babaeskispor’a katkıları yeni dönemde daha da verimli olarak görülecektir. Ayrıca eski yönetimden yeni yönetime sayman üye olarak görev kabul eden Mali Müşavir İlker Dursun da  Babaeskispor için kazançtır. Mali Müşavir İlker Dursun da Babaeski spor için gece gündüz demeden yoğun işlerini bir kenara bırakarak çabalar göstermiştir. Yeni yönetime güç verecektir. Bilgi birikiminden Babaeskispor faydalanacaktır. Eski Yönetimden yeni yönetime katılan Metin Karakuş ile Mali Müşavir İlker Dursun’a da başarılar dileriz.

Dayanışma gecesine eski yöneticilerin birçoğu katılmadı. Gözler eski yöneticileri dayanışma gecesinde aradı. Ancak eski yöneticiler’in birçoğu Babaeskispor dayanışma gecesine gelmediler, bir kısmı da emeklerinden dolayı kendilerine hazırlanan plaketleri de almadılar. Bu anlamsız tavırları Babaeskispor’u sevenleri üzdü. Her Babaeskispor’u seven’in değişik yorumları unutarak katkı yapması gereken dayanışma gecesinde, katılmayarak anlamsız tavırlar sergilemesi, Babaeskispor’a sayısız emekler veripte dayanışma gecesine katılmayarak, kendilerinin yıllarca verdikleri sayısız emeklerin unutulmasına yol açar ki, Bu da kendilerine yaptıkları bir haksızlık olur. En kısa zamanda eski yöneticilerin de Babaeskispor’a katkıları hatırlanarak, bir barış havasının Babaeskispor’u sevenlere sergilenmesi dileğiyle, Yeni göreve gelen yönetici arkadaşlara başarılar diler, Babaeskispor’u yıllar öncesi güzel günlere kavuşmasını temenni ederiz.
Babaeskispor Yönetimi tarafından 500 adet kırmızı-lacivert atkının dağıtıldığı geceye; CHP Babaeski İlçe Başkanı İrfan Altınel, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, TDH İlçe Başkanı Mustafa Soyhan, TDH İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Esnaf ve Sanatlar Odası, Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye Halk Otobüsleri yöneticisi, Banka Yöneticileri, Çevre Fabrika Yöneticileri, Lüleburgaz İş adamları Derneği, ASKF Genel Başkanı Hasan Başdemir, İl Futbol Tertip Komitesi Başkanı Cafer Yüce, Amatör Süper Lig ve Birinci Amatör Küme Takımları Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


  
  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here