Babaeskispor’lu Milli Sporcu Fırat Dizman, Türkiye 3’üncüsü oldu

27
Kütahya İli’nde yapılan 5’inci Türkiye Duahtlon Şampiyonası’nda, Babaeskispor’un Lisanslı Sporcusu ve Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fırat Dizman, Türkiye 3’üncüsü oldu.


HABER MERKEZİ
Türkiye Duahtlon Şampiyonası’nda, Babaeskispor’un başarılı sporcusu Fırat Dizman, Kütahya’da yapılan ve mesafelerin 5 km koşu, 20 km bisiklet ve 2.500 m koşu olduğu yarışta, kullandığı malzemedeki teknik bir hata sonucu 2’inci gelen sporcunun, sadece 7 saniye arkasından 3’üncü oldu.
Katılımın geçen yıllara göre çok daha fazla olduğu Duahtlon Şampiyonası’nda, Ankara’dan; Karagücü-Denizgücü, Balıkesir’den; Karagücü, İzmir’den; Altay, İstanbul’dan; Enka-Pamukspor, Sakarya’dan; Telekom, Sivas’tan, Kütahya’dan, Tokat’tan ve daha birçok Kulüp sporcusunun katılmasına rağmen, dışarıdan pek fazla maddi ve teknik destek almayan sporcumuz Fırat Dizman yine aradan sıyrılmayı başardı.
Kütahya’dan dönen başarılı sporcu Dizman, yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“En çok üzüldüğüm şey, yarışlardan sonra bana sorulan sorular ve tavırlar oldu. Yarıştan sonra doğal olarak hep kaçıncı oldun? Sorusu sorulur, ben 1’inci, 3’üncü veya 25’inci olabilirim ama önemli olan başta benim yarışmalara katılmam ve o yarışı bitirmem ve Kırklareli İlini en iyi şekilde temsil etmemdir. Ancak çevremizde bireysel performans sporları bilgisi olan kişi sayısı az olması nedeniyle Türkiye 3’üncüsü olduğumda bile burun kıvırıp, 1’inci niye olmadığım soruluyor. Bu diğer branşlara karşılaştırılmamalı, branş ismi vermek yanlış olur diye söylemiyorum, takım sporlarını zaten geçiyorum, onlarda dinlenme, değişme vs bir sürü şansınız var. Hatanızı arkadaşınız kapatabilir veya kuralı ve kilolu müsabakalarda 3 veya 5 rakiple mücadele edersiniz. Bizde ise katılan tüm rakiplerinizle, doğal şartlar, denizdeki soğukluk oranı, bisiklette hava şartlarının rüzgârlı ve zeminin bozuk olması, koşuda sıcaklık, eğim ve yükseklik, en büyük rakibinizdir. O yüzden dünya’da bitirene madalya verilen ender dallardan biridir Duahtlon Sporu. Ayrıca bundan sonra işimiz her geçen gün biraz daha zorlaşacak. Çünkü her gün yeni, daha komplike kulüplerden sporcular gelmekte, zorluk katsayısı artmakta, onlarla mücadele tabii ki kolay olmayacak. Triahtlon gibi sporda en önemli olan sorunumuz ise yüzmek için antrenman alanı bulamamak. Ancak geçtiğimiz Aralık ayından beri Lüleburgaz İlçesi’nde ki “Ezgi Resort Otel” yetkililerinin sağladığı imkân nedeniyle bir adım daha gelişme kaydettiğimi söyleyebilirim. Bu sebeple ben sizin aracılığınız ile tekrar otel yönetim ve personeline sonsuz şükran duyduğumu belirttir, saygılarımı sunarım. Bir de son olarak, yine en büyük destekçim ve sponsorum olan Babaeski İlçesi’nde Özel Muayenesi bulunan Doktor Nezir Korkmaz beyefendiye, maddi, manevi ve de tıbbi desteğinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.” (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here