Babaeskispor’da Yaz Futbol Okulu başladı

22
Kırklareli Süper Amatör Futbol Lig’i takımlarından Babaeskispor, 2010–2011 yılı sezonu öncesi Yaz Futbol Okulu kayıtlarına başladı.


HABER MERKEZİ

Babaeskispor Kulübü, yaz tatilini İlçe Merkezinde geçirecek olan 1998–2003 yılı doğumlular arasından genç yetenekleri seçerek alt yapısına kazandırmak amacıyla düzenlediği, “Yaz Futbol Okulu’nun” yeni sezon çalışmalarına Gündüz Onat Festival Alanında başladı.
Alt Yapı Antrenörü Hasan Berber, nezaretinde Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri yapılan çalışmalarda, kayıtların halen devam ettiği belirtildi.
Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun, yaptığı açıklamada, Ülke genelinde son zamanlarda düzenlenen yaz futbol okulu projelerinin büyük ilgi görmesi nedeniyle bu yılda Yönetim olarak İlçe’de tekrarlama kararı aldıklarını söyledi.
Bugüne kadar yaklaşık 61 öğrencinin kayıt yaptırdığına işaret eden Başkan Dursun, kayıtların halen devam ettiğini hatırlattı.
Okulların yeni kapanmış olması nedeniyle talebin artarak devam edeceğini tahmin ettiklerini belirten Başkan Dursun, daha sonra şunları kaydetti;
“Babaeskispor Kulübü olarak, amacımız yaz aylarında İlçe merkezinde kalacak olan öğrencilerimize farklı bir aktivite imkânı sağlamak. Biz öğrencileri iyi birer futbolcu olarak yetiştirmekten ziyade; onlara spor yapma alışkanlığını kazandırmak ve sağlık olarak spor yapabilme yöntemlerini öğretmek istiyoruz. Çalışmalara katılacak olan öğrencilerimiz, yaş gruplarına göre günün belli saatlerinde antrenmanlara katılacaklar. Biz burada verilecek eğitim, birlikte hareket etme ve paylaşmanın öğretilmesi konusundaki çalışmalarımızın öğrencilerin aile ve okul yaşantılarına da olumlu yönde etki yapacağını düşünüyoruz. 3 ay boyunca devam edecek olan Yaz Futbol Okulu’nda, çocukların gelişim ve davranışlarını yakından takip edeceğiz.”  (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.