Babaeskispor Yaz Spor Basketbol Okulu çalışmaları sürüyor

22
Kırklareli Süper Amatör Futbol Lig’i takımlarından Babaeskispor, Yaz spor Futbol Okulu’ndan sonra, diğer spor branşlarından Basketbol Spor Okulu çalışmalarına da başladı.


HABER MERKEZİ

TFF 3.Lig takımlarından Lüleburgazspor’un ardından Amatör Süper ligde en fazla spor branşını bünyesinde barındıran ikinci takım olma özelliğine sahip olan Babaeskispor Kulübü, genç yetenekleri seçerek alt yapısına kazandırmak amacıyla düzenlediği “Yaz Spor Basketbol Okulu’nun” yeni sezon çalışmalarına 100. Yıl Stadı Kapalı Spor Salonu’nda başladı.
Babaeskispor Basketbol Antrenörleri Sercan Taşkıran ve Umut Özkan, nezaretinde Salı-Cuma ve Cumartesi günleri iki grup halinde yapılan çalışmalarda, kayıtların halen devam ettiği belirtildi.
Ülke genelinde son zamanlarda düzenlenen yaz basketbol okulu projelerinin büyük ilgi görmesi nedeniyle bu yılda Yönetim olarak İlçe’de yapılmasına kararı aldıklarını belirten, Başkan Dursun, bugüne kadar yaklaşık 32 öğrencinin kayıt yaptırdığına işaret ederek kayıtların halen devam ettiğini hatırlattı.
Okulların yeni kapanmış olması nedeniyle talebin artarak devam edeceğini de tahmin ettiklerini belirten Kulüp Başkan Dursun, daha sonra şunları kaydetti;
“Basketbol Yaz Spor Okulu’ndaki amacımız; basketbolun temel kurallarını öğretmenin yanında takım olma ruhuna sahip sporcular yetiştirmek ve Babaeskispor’u gelecek yıllarda tüm yaş gruplarında başarıyla temsil edebilecek takımlar oluşturmak olacaktır. Biz öğrencileri iyi birer basketbolcu olarak yetiştirmekten ziyade; onlara spor yapma alışkanlığını kazandırmak ve sağlık olarak spor yapabilme yöntemlerini öğretmek istiyoruz. Çalışmalara katılacak olan öğrencilerimiz, yaş gruplarına göre günün belli saatlerinde antrenmanlara katılacaklar. Biz burada verilecek eğitim, birlikte hareket etme ve paylaşmanın öğretilmesi konusundaki çalışmalarımızın öğrencilerin aile ve okul yaşantılarına da olumlu yönde etki yapacağını düşünüyoruz. Yaz süresince hemen hemen 3 ay devam edecek olan Yaz Basketbol Okulu’nda, çocukların gelişim ve davranışlarını yakından takip edeceğiz. ” 
Babaeskispor Basketbol Antrenörleri Sercan Taşkıran ve Umut Özkan ise yaptıkları ortak açıklamada; “Babaeski’de basketbolun gelişimine ve Basketbol okulumuzun açılmasında bizlere büyük katkı sağlayan, desteklerini esirgemeyen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Beyazıt Örgel, Babaeskispor Kulübü Başkanı Sayın İlker Dursun’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”  dediler. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.