Babaeskispor Triahtlon Takımı’na bir ödülde Sapanca’dan

12
Sakarya’da gerçekleşen Türkiye Triahtlon Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Sapanca Triahtlon Müsabakaları’nda Milli Sporcu Fırat Dizman’ın takım kaptanlığını yaptığı Babaeskispor Kulübü Takım olarak 3’ncü oldu.

HABER MERKEZİ

Konaklama ve Teknik toplantının 1500 rakımlı Kayak Merkezi Kartepe de yapılan toplantıya Atlantik Eğitim Kampı ve G.S.K, Alanya Belediyespor Kulübü, Enkaspor Kulübü, Babaeskispor Kulübü, Çanakkale Sualtı Kurtarmaspor Kulübü, Ankara Karagücüspor Kulübü, Altayspor Kulübü, Bakırköy Ataspor Kulübü, İYTİK, Tüfekçispor Kulübü – K.K.T.C, Deniz Kuvvetleri Gücüspor Kulübü, Balıkesir Karagücü Spor Kulübü, Rivamadspor Kulübü, Aliağa Gençlik Spor Kulübü sporcuları katıldı.
Sapanca’da gerçekleşen müsabakalar, ilk olarak Yıldız Kız, Yıldız Erkek, Genç Kız Genç Erkek, Büyük ve Master Erkek ve Bayan kategorilerinde yapıldı.
Büyükler ve Master kategoride Olimpik mesafe olan 1500 metre yüzme, 40 km Bisiklet ve 10 km koşu olarak gerçekleşti.
Yarışta ilk olarak Sapanca Gölünde 1500 mt yüzüldü, daha sonra şehir içinde kriteryum şeklinde 7 tur, 40 km bisiklet yarışı yapılarak, göl kenarında 4 tur 10 km’ lik mesafe koşuldu.
Büyük erkekler dalında yapılan yarışmaların sonucunda yaklaşık 15 Kulübün arasından, Fırat Dizman, Mehmet Akif Ertürk ve Murat Moasaigerehani’ den oluşan Babaeskispor Kulübü Triahtlon Takımı 3’ncü oldu.
Milli Sporcu Dizman, Babaeskispor Kulübü Triahtlon Takımının ayrıca, 11 Temmuz 2010 Pazar günü ise İstanbul İli Riva Tesisleri’nde yapılacak olan Olimpik Mesafe Yarışmaları’na katılacağını belirtti. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here