Babaeskispor son anda kazandı; Babaeskispor:4 – B. Mandıra Adaspor:2

18
Babaeskispor son anda kazandı; Babaeskispor:4 – B. Mandıra Adaspor:2

Kırklareli Amatör Süper Futbol Lig’de, bu hafta sonu 20 Aralık Pazar günü Babaeski 100.Yıl stadında 14:00 da başlayan Babaeskispor- Büyük Mandıra Adaspor  mücadelesi ligin hem alt kısmını hem de üst kısmını yakından ilgilendiriyordu. Babaeskispor’un bu maçta olası puan kaybı lider Kırklarelispor’un bir anda Şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj yakalamasına neden olacaktı. Büyük Mandıra Adaspor ise bu maça çıkmadan önce 7 puan ile sonuncu sırada bulunuyordu. Bu maç Büyük Mandıra Adaspor için çok büyük önem taşıyordu. Üç puanla dönmesi halinde son sıradan kurtulup ligte kalma mücadelesinde çok önemli bir avantaj elde edecekti. Babaeskispor ise 19 puan ile Lider Kırklarelispor’un ardından ikinci sırada bulunuyordu. Üst üste puan kayıplarından sonra lider ile arasında fazla puan farkı açmamak için Babaeskispor’da mutlak üç puan parolası ile sahaya çıktı.

Amatör Süper Ligin ilk yarısındaki son hafta karşılaşmasında, geçtiğimiz hafta deplasmanda Evrenspor ile 1-1 berabere kalan Babaeskispor, zorlu rakibi Büyük Mandıra Adaspor ile Babaeski 100. Yıl Stadında karşı karşıya geldi.

Vizespor maçında, Babaeskispor taraftarlarının çıkardığı olaylar sonrasında geniş emniyet tedbirlerinin alındığı mücadelenin ilk 45 dakikası Büyük Mandıra Adaspor’un etkili oyunu ile geçti. Ilk yarıya çok hızlı başlayan Büyük Mandıra Adaspor, Babaeskispor kalesinde baskı üzerine baskı kurmaya başladı.

Ilk yarı rüzgârlı bir havada ve daha sonra sağanak yağış altında oynanan oldukça zevkli geçen karşılaşmaya Babeskispor taraftarı, Babaeskispor’un puan kayıplarından sonra fazla ilgi göstermezken, Büyük Mandıra Adaspor taraftarının çoğunlukta olduğu gözlendi.

Büyük Mandıra Adaspor karşılaşmanın 10’uncu dakikasında rakibi ile çarpışan Adaspor Kalecisi Bulut sakatlanarak sahadan çıkarken, yerini 42 yaşındaki yılların tecrübeli Kalecisi Aykan’a bıraktı

Adaspor ilk yarıda üstünlüğünü gösterirken Yaşar ve Aşkın’ın ayağından iki gol bularak ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

Ikinci yarı da Büyük Mandıra Adaspor’lu oyuncularda tutukluk vardı ve neredeyse hiç atak yapamadılar. Ilk yarıdaki futbolla ikinci yarıdaki futbol arasında dağlar kadar fark vardı. Beklide 2-0’ın rehavetine kapılan Büyük Mandıra Adaspor’lu oyuncular yenilgiye davet çıkardılar.

Ikinci yarı yağmur etkisiyle bgirlikte Babeskispor üstün oynamaya başladı.

Karşılaşmanın ikinci 45 dakikası etkisini artıran yağmur altında oynanan zorlu ve zevkli karşılaşmada, ev sahibi takım Babaeskispor, 1’i penaltı atışından olmak üzere Büyük Mandıra Adaspor takımının kalesine 4 gol gönderdi.

Mücadelede Babaeskispor’un gollerini, Özmen, Mehmet, Erkan ve Penaltı atışından Cem’den geldi.

Babaeskispor ilk yarının son haftasında, Büyük Mandıra Adaspor galibiyetinden sonra aldığı 3 puanla ligdeki puan cetvelinde puanını 22’ye yükselterek Lider Kırklarelispor’un ardından ikinci sıradaki yerini korudu. Büyük Mandıra Adaspor ise 7 puanda ligin son sırasında kaldı.

Yağmur altında oynanan zorlu karşılaşmayı, Babaeski Garnizon Komutanı Is.Kd. Alb. Murat Mayda, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Karaca, Babaeskispor Kulübü Başkanı Mustafa Yamak, Adaspor Kulübü Başkanı Sinan Akay ve Milli Hakem Ülkü Tırpancı, şeref tribününden izlediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.