Babaeskispor olaylı kazandı!

18
Babaeskispor olaylı kazandı!

Kırklareli Süper Amatör Futbol Ligi’nde, 5 kırmızı kartın çıktığı karşılaşmada Vizespor’u tek golle 1-0 mağlup eden Babaeskispor, bu önemli maçta rakibinden üç puan almayı başarabildi. Maç sonrası büyük olaylar patlak verdi, 5 kırmızı kart çıktı.

Kurban Bayramı nedeniyle Ligde verilen uzun bir aradan sonra ki karşılaşmayı 3 otobüslük bir kafileyle Babaeski’ye gelen 200 kadar Vizesporlu taraftar kendilerine ayrılan açık tribünden izlerken, Babaeskispor tribünlerinde, Babaeskispor’un puan kayıplarının ardında maça ilgi yoktu ve yaklaşık 150’ye yakın futbolsever yer aldı.

Geçtiğimiz sezonda Babaeskispor taraftarlarının tatsızlık çıkarması nedeniyle karşılaşmada, Kırklareli Il Emniyet Müdürlüğü’nden gelen 10’u çevik kuvvet olmak üzere 40 polis memuru görev yaparken, sıkı güvenlik tedbirleri alındı.

Karşılaşmayı Kırklareli Il Hakemlerinden Oktay Erden, Yusuf Yurtsever ve Kenan Gürsel üçlüsü yönetti. Her iki takım adına birçok gol pozisyonunun yaşandığı çok çetin ve zorlu geçen karşılaşmada, ilk 45 dakika, golsüz berabere sona erdi.

Babaeskispor, kendi evinde oynadığı zorlu karşılaşmada ikinci yarının 56.dakikasında Cem Salgın’ın ayağından kazandığı golle 90 dakikanın sonunda sahadan 1-0 galip ayrılmasını başardı. Maç boyunca küfürlü tezahürat yapan Babaeskispor taraftarı maç bittikten sonrada sahaya girerek olay çıkarttı.

Maç sonrası beş kırmızı kart

Çıkacak olayları sezinleyen ve sahada sıkı tedbirler alan Babaeski Ilçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, Babaeskispor taraftarlarını sahadan erken çıkarması ile gelişmesi muhtemel olayların büyümesine izin vermedi. Maçın Hakemi Oktay Erden, olaylar yatıştıktan sonra, Saha Komiserine; Babaeskispor’dan, Yönetici Fikri Karaca, Kaptan Seyit Ozan Metin ve Gökhan Necip Aktan’ı, Vizespor’dan ise Ahmet Göç, Ertuğrul Aktemur ve Muzaffer Yılmaz’ı kırmızı kartla ihraç ettiğini açıkladı.

Babaeskispor Başkan Yamak hastaneye kaldırıldı

Babaeskispor Kulüp Başkanı Mustafa Yamak, aldığı kafa darbesi sonucu alnı açılan oyuncusu Mehmet Aydın’ın 112 Acil Ambulans ile Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini belirtti.

Yamak, oyuncusunun beyin tomografisinin çekildiğini belirterek, iki gün hastanede müşaade altında tutulacağını ve oyuncusuna kafa atan Vizespor oyuncusu Ahmet Göç hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyetçi olacaklarını söyledi.

Ligde 1 maç eksiği olan ve aldığı 3 puan sonucunda puanını 18’e çıkaran Babaeskispor, puan cetvelinde Lider ve namağlup Kırklarelispor’dan sonra 2.sırada yer aldı.

Karşılaşmayı, Babaeski Garnizon Komutanı Is.Kd. Albay Murat Mayda, Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Karaca, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve eşi Beril Yılmaz, Il Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Taşkın, Ilçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, Lüleburgaz PTT Müdürü Cem Tırpancı, Babaeskispor Kulüp Başkanı Mustafa Yamak, Yönetim Kurulu Üyesi Sami Meriç, Zeyteks Personel ve Idari Işler Müdürü Ülkü Tırpancı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Selim Tuna ile birlikte şeref tribününden izlediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here