Babaeskipor Şahlanıyor

12

 

Başkan Hacı’nın olağanüstü gayretleriyle oluşan yeni Babaeskispor yönetimi ilklere imza atmaya başladı.
Babaeskispor yeni Başkanı İş adamı Ömür Kavak ve yönetimi kısa sürede önemli adımlar attı. Öncelikle yeni yönetimin tanıtıldığı bir Dayanışma Yemeği yapıldı. Yeni yönetimin de tanıtıldığı dayanışma gecesine katılım yoğundu.
Babaeski halkının, Babaeskispor’a sahip çıktığı dayanışma gecesinde, Başkan Hacı’nın” Babaeskispor’a siyaset karışırsa müdahale ederim” sözleri damgasını vurmuştu.
Her geçen gün yeni yönetimin bomba niteliğindeki sürprizleri açıklandıkça ikinci lige çıktığı günlerdeki Babaeskispor ruhu şahlanmaya başladı. Babaeski halkı, Babaeski devlet Bürokrasisi( Babaeski Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı) Babaeskispor Yönetimi bir dayanışma ruhu halinde kaynaşarak Trakya’da bir yıldız yaratma düşüncelerini adım adım gerçekleştiriyor.
13 Şubat 2010 Cumartesi günü Babaeskispor Yönetimi Tansa Kapalı Yemek Salonu’nda basın mensuplarına bir kahvaltı vererek son gelişmelerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Bu toplanın bazı önemli anlarını siz okuyucularımızla paylaşmayı uygun gördüm.
Başkan Ömür Kavak, Kendisi hakkındaki yalan yanlış olumsuz bazı söylentiler konusunda açıklamalarda bulundu.
Babaeskispor’un yeni yönetimi ilk önemli icraraat olarak, UEFA-A- Lisanslı Teknik Direktör Kadir Öztürk Babaeskispor’u çalıştırmak üzere Babaeski’ye getirerek sözleşme imzaladı ve böylece, Trakya da bir İlk’i geçekleştirdi.
Yeni Babaeskispor Teknik Direktörü Kadir Öztürk İlk basın açıklamasında “Alt yapıdan, üst yapıya doğru bir çalışma ilkesi ile yola çıktıklarını ve sadece sporcu değil aynı zamanda iyi bir insan eğiten bir  kurumlaşmayla, Aile, kulüp ve okul çizgisinde ilerleyeceklerini anlattı. Başarıyı sadece şampiyonluk olarak görmediğini, Marmara bölgesi kulüpleri, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a Futbolcu göndermeyi gerçek başarı algladığını da sözlerine  ekleyen yeni Teknik Direktör Kadir Öztürk, “Alt yapıda çalışan hocalarımla beraber gençleri Babaeskispor ailesinde toplum arasında oturmaktan kalkmaya, çatal bıçak tutuşundan büyüklerine karşı davranışlarına kadar eğitme göreviyle bütünleşen okullarıyla ve aileleriyle beraber çalışarak topluma iyi bir birey kazandırma uğraşlarımız da devam edecektir” diye konuştu. “Sadece sporcu değil aynı zamanda iyi bir insan da yetiştirmiş olacağız” dedi
Başkan Kavak ise basın toplantısındaki konuşmasında; “Babaeskipor yeni yönetimini oluşturmasındaki katkıları ve iyi niyetleriyle büyük çabalar gösteren Belediye Başkanımız Abdullah Hacı’ya çok teşekkür ediyoruz. Çeşitli yalan yanlış söylentilerle Başkan Hacı’yı kimsenin üzmesine izin vermeyeceğiz ve bundan sonra yönetimimiz teknik heyetimiz hakkında asılsız ve yalan, yanlış söylentilerle Babaeskispor’u yıpratmak isteyenleri bir daha ki basın toplantısında isimlerini açıklayacağım” dedi.
Babaeskisporun yeni yönetimini oluşturduğumuzdan beri kısa zamanda yalan yanlış bir sürü söylenti yayılmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Kavak, “Benim TDH’den Milletvekili adayı olduğum ve Babaeskipor’un maçına TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Otobüsler kaldırarak katılacağı konusundaki haberler tamamen yalan ve yanlıştır. Benim TDH Üyeliğim yoktur. Ancak herkes gibi benimde gönlümde bir aslan yatmaktadır. Mustafa Sarıgül’ün Babaeskispor maçlarına geleceği konusundaki haberler doğru değildir, Ancak TDH Genel Başkanı Babaeskispor maçlarından herhangi birine katılırsa bu bizim için bir onurdur” dedi.
Babaeskispor Yeni Başkanı ve yönetimi samimiyetle ve heyecanla Babaeskispor’un ikinci lige çıktığı günlerdeki hırsla çırpınıp duruyorlar.
Önümüzdeki hafta Babaeskispor maçında olumlu değişimleri Babaeskipor taraftarı gözleriyle görecekler ve daha iyi anlayacaklar, Babaeski her şeyin en iyisine layıktır diye konuşan Başkan Kavak, “Taraftarımızı önümüzdeki hafta maça bekliyoruz” dedi.
Babaeskispordaki çığır açan dönüşüm ve değişimleri yönetiminden, teknik heyetine, stadındaki fiziki değişimlerden, alt yapıdaki çalışmalara, Babaeskispor’un alt yapısındaki Briç takımından, satranç takımına kadar bile mercek altına alarak siz okuyucularımıza detaylı bir şekilde duyuracağız.
Önümüzdeki günlerde Babaeskisporla ilgili geniş haberleri sayfalarımızdan izleyebilirsiniz. Bundan böyle Yeşilyur Gazetesi spor sayfalarında Babaeskispor ile ilgili her gün detaylı haberleri bulacaksınız. Babaeskispor’a katkı adına bendeniz elimden gelen gayreti göstereceğim. Babaeskispor’un, Babaeski halkının gönlündeki yerlere gelmesi için, Kaymakamızdan Belediye Başkanımıza, Garnizon Komutanımızdan, Babaeskispor yönetimine, taraftarımızdan, Babaeskideki basın mensuplarımızla hepimiz Babaeskispor ailesiyiz. Babaeskispor bir eğitim okuluysa bizler gönüllü emekçileri olmaya hazırız görüşünün çıktığı toplantılar, bundan sonra da sıklıkla devam edecek.
Babaeskispor zirvelere çıktıkça, Babaeski’mizin ismi Türkiye de duyulacaktır. Yaşasın Babaeskispor.  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here