“Babaeski’nin 3 köyüne kanalizasyon yapmak istiyoruz”

10
Kırklareli’nin Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın ortak projesi ile Karabayır, Çengerli ve Kadıköy köylerine kanalizasyon yaptırmak istediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinin en büyük eksiklerinden birisinin köylerin kanalizasyon eksikliği olduğunu belirten Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, bu sorunu ortadan kaldırmak için Trakya Kalkınma Ajansı ile ortak projeler yaptıklarını belirterek şunları kaydetti:
“Trakya Kalkınma Ajansı vasıtasıyla ilçemize bağlı Karabayır, Çengerli ve Kadıköy Köylerimize kanalizasyon yapmak istiyoruz. Bu projenin hayata geçirilebilmesi için ihale tutarlarının yüzde 25’ini Kaymakamlık olarak biz karşılamamız gerekiyor. Geri kalan yüzde 75’lik kısmını ise Trakya Kalkınma Ajansı karşılayacak. Bu kaynakta bizde olmadığı için köylerimizden talepte bulunduk. Kanalizasyon maliyetinin yüzde 25’in kendileri karşılamayı taahhüt ederlerse Babaeski Köylerine Hizmet Götürme Birliği olarak projeyi hazırlayıp, bu 3 köyümüze kanalizasyon hizmetini sunmak istiyoruz. 
Babaeski’mizdeki en büyük eksikliklerden bir tanesi köylerimizin kanalizasyonlarının olmaması veyahutta olanlarının da Arıtma Tesisleri’nin olmaması. Biz ilçemize bağlı köylerimizde yaşanan bu sorunların ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Bu sebeple de bu konuşa çok önem veriyoruz.” (s)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.