Babaeskililere müjde Sosyal Güvenlik Merkezi yakında açılıyor

8
Kırklareli, Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı’nın bir çatı altında toplandığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Bayram’ın başarılı çalışmaları ile son olarak yakında hizmete girecek olan Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılması ile teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ilk il oldu.
HABER MERKEZİ
Temel amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş  standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmek olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili bir kuruluş.
* Vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet veriliyor 
Kurum kurulduğu tarihten itibaren Türkiye genelindeki tüm illerde teşkilatlanma çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bu çalışmalar kapsamında Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Bayram da göreve atanır atanmaz çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bu çalışmalar sonucunda ilk önce Sosyal Güvenlik Binası içerisinde gerek işlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi ve gerekse vatandaşlarla ilişkilerde gözle görülür iyileştirmelerin yapılmasını sağladı.
Vatandaş memnuniyetini ön planda tutan kurum anlayışını benimseyen İl Müdürü Bayram bu çalışmaların yanında il genelinde de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerini vatandaşların ayağına götürebilmek içinde çalışmalar başlattı. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde başlatılan bu çalışmalar meyvesini vererek ilk olarak Vize Sosyal Güvenlik Merkezi ardından da Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi açılarak hizmet vermeye başladı.
* Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi kısa sürede hizmette 
Vize ve Lüleburgaz ilçelerinde açılan Sosyal Güvenlik Merkezleri sayesinde her türlü hizmeti merkeze gelmeden alma imkanına kavuşan vatandaşlar, verilen hizmetlerden son derece memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. 
Çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiren İl Müdürü Bayram Babaeski ilçemizde de Sosyal Güvenlik Merkezi açmak için yoğun bir çalışma temposuna girdi. Buranın mülki ve idari amirleri ile görüşen Bayram merkezin açılması için uygun binayı bularak, burasının merkez olması için hazırladığı teklif evraklarını 16 Ağustos 2011 tarihinde Bakanlığa gönderdi. Gönderdiği bu evrakların akıbetini günbe gün takip eden İl Müdürü Bayram’a “Olur” yazısı geçtiğimiz gün ulaştı. Bu yazının ulaşması ile birlikte Babaeski ilçemiz Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunan binada tamirat ve tadilat çalışmaları başladı.
Çalışmalar kısa sürede tamamlanarak Babaeski ve Pehlivanköy halkına işveren ve sigortalı bazında her türlü hizmet verilecek. Bu hizmet ile yaklaşık 60 bin civarındaki kişi merkeze gelmesine gerek kalmadan açılacak olan Sosyal Güvenlik Merkezi’nden işlemlerini kısa sürede halledebilecek. 
Vize Sosyal Güvenlik Merkezi ve Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi’nden sonra yakında hizmete girecek olan Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi ile birlikte Kırklareli il nüfusunun yüzde 90’nı kurum ile ilgili işlerini il merkezine gelmeden bu merkezlerde kolayca halledebilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here