Babaeskililer Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutladı

8
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. Yılı Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle büyük bir coşku içinde kutlandı.
HABER MERKEZİ
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. Yılı Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle büyük bir coşku içinde kutlandı.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bülent Tuğrul, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın Çiçek, Babaeski İlçe Emniyet Müdürüİbrahim Çıldır, Babaeski Meslek Yüksek Okulu Müdür YardımcısıÖğretim Görevlisi Muhammet Atalay, Babaeski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Dal, Babaeski Nüfus Müdürü Kenan Akay, Babaeski İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık MüdürüÜzeyir Güngör, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe BaşkanıFikri Karaca, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP )Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şube BaşkanıBinnur Güdücüler, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramıtöreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Tören, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın makamında bayram tebrikleriyle devam etti. 
Bayram tebriklerinin sonrasında tören alanında İstihbarat Kurmay Binbaşı Abdullah Savaş Zorlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. Yıldönümünü kutlamanın heyecanı içindeyiz. Bu zafer tarihin her döneminde hür yaşamış olan yüce Türk ulusunun Ulu Önderinin etrafında kenetlediği ve milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla sürdürdüğübağımsızlık mücadelesinin, tarihe altın harflerle yazılmışbir sonucudur. 
1912 yılında Balkan Harbinin yaralarını saramadan 1914 yılında birinci dünya savaşına giren ve 7 cephede birden savaşmak zorunda kalan Türk Milleti müttefiklerinin yenilmesi sonucu yenik duruma düşmüş; fakat yokluk ve kıtlıklara rağmen Kurtuluş Savaşı’nda yeniden doğmuştur.
Türk Ordusu, tarihin her döneminde gücünü milletinden almış, kendisini milletin hizmetine adamış, milletini ve devletini canından aziz bilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerin milletiyle olan bağını, ona olan muhabbet ve sadakatini ancak tarihini özümsemiş bu milletin evlatları bilir. O yüzden yüce Türk ulusu ordusunu kendi gözü gibi korur; evladı gibi sever! Milletinin hizmetinde olan Türk Ordusu’daher zaman milletinin yanındadır.
Vatan savunmasının yanında meydana gelen deprem sel felaketi ve orman yangınları başta olmak üzere her türlüdoğal afette sahip olduğu tüm imkanlarıkullarak halkın yardımlarına koşar, elindeki imkanları paylaşır. 
91 yıl önce bağımsızlık mücadelesinde ki fedakârlıklargünümüzde de aynen devam etmekdir. Şehit edilen bir vatan evladının arkasından işitilen tek söz; ‘Vatan Sağolsundur!’. 
Türk Sancağının şanınıcanından aziz bilerek vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağına gerektiğinde canını seve seve feda edeceğine and içerek göreve başlayan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarıvatan millet sevgisiyle çarpan kalpleriyle kendilerine verilen görevleri üstün bir görev anlayışıyla yapmaya devam edecektir. Bunlara ilave olarak Türk Silahlı Kuvvetleri dünya barışına da yurtdışında görevlendirdiği askerleriyle katkıda bulunmaya devam etmektedir. 
Halen Bosna – Hersek, Kosova ve Afganistan başta olmak üzere dünyanın değişik bölgelerinde binlerce askeri personel başarıyla görev yapmakta ülkemizi temsil etmektedir.
Saygıdeğer Babaeskililer; bize bu zafer kazandıran ulusumuzun ebedi başkomutanıMustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve ulusu için tereddüt etmeden hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarınırahmet, minnet ve şükranla anar. Kahraman gazilerimize ve böyle bir ordu yetiştirdiği için yüce Türk Milleti’ne ve özellikle onları doğuran fedakâr analarımıza şükranlarımızısunarız” dedi. Yapılan konuşmanın ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni askeri birliklerin geçidiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here